Menu Zamknij

Żywa Biblioteka Wrocław w Mediatece

Kto nie zna jeszcze Żywej Biblioteki? Żywa Biblioteka działa tak, jak zwykła biblioteka. Czytelnik może przyjść, wybrać interesującą go książkę z katalogu, a następnie ją wypożyczyć. Jednak w tej bibliotece Książkami są prawdziwi ludzie, autentyczni reprezentanci mniejszości i grup społecznych, które nie są w społeczeństwie akceptowane, które stykają się z wykluczeniem i uprzedzeniami.

Czytelnik, wypożyczając taką Żywą Książkę, wchodzi z nią w dialog. Dzięki takiej interakcji obie strony mają możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń na temat danej grupy z rzeczywistością, mogą przekonać się osobiście, jak jest naprawdę i w konsekwencji dowiedzieć się czegoś nowego, zmienić swoje postrzeganie i nastawienie.

We Wrocławiu najbliższa Żywa Biblioteka odbędzie się 7 czerwca (piątek) i 8 czerwca (sobota) od 12.00 do 20.00 w Mediatece, która jest filią Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Przy ladzie znajduje się punkt informacji, w którym można poznać reguły korzystania  z Żywej Biblioteki, wpisać się na listę uczestników oraz dokonać wyboru Żywej Książki.

Zapraszamy!

Więcej informacji: tutaj

Przewiń do góry