Menu Zamknij

Zieleń łączy pokolenia – otwarte warsztaty ogrodnicze

Na koniec wakacji „Ogród sąsiedzki” zaprasza na drugie, tym razem dwudniowe ogrodnicze spotkanie z mieszkańcami i mieszkankami kilku klatek jednej z kamienic przy ul. Hallera

Jako grupa nieformalna „Ogród sąsiedzki” chcą działać w bliskiej sobie ogrodowej przestrzeni. Wspólne uprawianie sąsiedzkich ogródków było kiedyś bardzo popularne, a inicjatorki projektu “Zieleń łączy pokolenia” chciałyby przypomnieć taką formę spędzania czasu.

W trakcie letnich spotkań poznamy zasady projektowania rabat kwiatowych, nasadzeń i cięć pielęgnacyjnych, a także naturalnych metod nawożenia i ochrony roślin. Za nami pierwsze warsztaty dla dzieci i rodziców z uprawiania przydomowych ogródków warzywnych i owocowych.

Podczas naszego drugiego warsztatowego spotkania uczestnicy zajmą się nasadzeniami rabat kwiatowych i bylin. Wszystko pod okiem ogrodniczki – Bogumiły Kuriaty-Wolf. W sobotę dowiemy się też więcej od specjalisty Tomasza Grochowskiego o roślinach miododajnych, ich przeznaczeniu, roli i upodobaniach.

Wpadajcie na podwórko przy ul. Hallera 122-128 w sobotę 31 sierpnia oraz niedzielę 1 września – w oba dni od 11:00! 1 września szczególnie mocno zapraszamy wszystkich angielskojęzycznych wrocławian i wrocławianki!

We wrześniu zaprosimy Was na sąsiedzki piknik podsumowujący działania na podwórku.

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 20. Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty.

Przewiń do góry