Menu Zamknij

Wydarzenia on-line w Fundacji Ukraina

Fundacja Ukraina przygotowała bogaty program on-line wydarzeń na najbliższy tydzień. Odbędzie się m.in. koncert ukraińskiego zespołu, klub języka polskiego, konsultacje psychologa, czytanie książki oraz pomocne webinaria.

Już dzisiaj odbędą się na Instagramie konsultacje z prawnikiem, który opowie,  jak pracownicy mogą zadbać o swoje prawa. W jaki sposób walczyć o poprawę warunków pracy? Do jakich organizacji zwrócić się o pomoc w sprawach praw pracowników? Co to jest, jak złożyć i prowadzić związek zawodowy? Będzie też możliwość zadania własnych pytań w komentarzach w języku polskim i ukraińskim.

A już jutro odbędzie się literackie spotkanie z Aleksiejem Bobrownykowym, który przeczyta książkę „Krajami Gruzji. ​​W poszukiwaniu skarbu wilków”. Bobrownykow jest dziennikarzem, filmowcem dokumentalnym, który jeździł rowerem po wszystkich obszarach przygranicznych Gruzji. Dziennikarz zaprosi w wirtualną podróż obyczajów i tradycji, które zostały zachowane w Gruzji pomimo polityki związku radzieckiego, neokapitalizmu i rozwoju cywilizacji.

Pełny harmonogram wydarzeń znajdziecie tutaj.

O działaniach Fundacji Ukraina także w lokalnym numerze Gazety Wyborczej.

Przewiń do góry