Menu Zamknij

Wizyta delegacji z Bredy

Dzisiaj gościmy delegację z Bredy z Holandii, która przedstawiła projekty społeczne-edukacyjne włączające w życie miasta migrantów i uchodźców.

Jednym z nich jest Ons Label, w ramach którego migranci i syryjscy uchodźcy wraz z holenderskimi projektantami opracowują i wytwarzają rzemieślnicze produkty. Innym projektem jest Future seat, którego celem jest włączanie dzieci w podejmowanie decyzji dotyczących przyszłości. Elementem tego projektu jest krzesło, które podróżuje wraz z uczestnikami po miastach i miasteczkach, i służy zapraszaniu innych dzieci do dołączenia do rozmów i podejmowania decyzji w takich sprawach, jak np. temat zrównoważonego rozwoju.

O swoich projektach wielokulturowych opowiada również Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej Wrocławskie Centrum IntegracjiFundacja Dom Pokoju Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu oraz Fundacja Umbrella.

Dziękujemy wszystkim gościom za wizytę i bardzo inspirujące prezentacje!

Przypominamy też, że dzisiaj oficjalne otwarcie muralu. Widzimy się o 16.00 na Łukasiewicza 16. Będą z nami m.in. nieoceniona Rita Ruzallah Shamye oraz Stanisław Chao.

Do zobaczenia!

Przewiń do góry