Menu Zamknij

Wielki Finał Brave Kids – 7 i 9 lipca

Wielki finałowy spektakl Brave Kids – wrocławskiego projektu o globalnym zasięgu – to wydarzenie wyjątkowe, jakie trudno spotkać na scenie teatrów czy estrad. Młodzi artyści z kilkunastu krajów, mówiący nieznanymi sobie językami, pochodzący z różnych kultur i tradycji stworzyli wspólnie barwne przedstawienie. W spektaklu różnorodność fascynuje, odmienności językowe i kulturowe tracą na znaczeniu, a tym, co łączy i przemawia jest uniwersalny język sztuki: tańca, teatru, muzyki, cyrku, zarówno w swojej tradycyjnej, jak i współczesnej odsłonie.

Na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu, w niedzielę, 7 lipca wystąpi 100 młodych artystów w barwnych kostiumach ze swoim przedpremierowym show, które przygotowywać będzie od 1 lipca w Obornikach Śląskich wspólnie z instruktorami artystycznymi Brave Kids.

Natomiast we wtorek, 9 lipca, odbędzie się wielki finał. Będziemy podziwiać występy m.in. młodych kolumbijczyków grających na tradycyjnych instrumentach, akrobatów z Palestyny i Nikaragui, muzyków z Korei Południowej i Kenii, tancerzy z Syrii, Iranu, Słowacji, Kazachstanu prezentujących swoją narodową spuściznę, czy artystów cyrkowych z Polski oraz Indii. Na scenie wystąpią również dzieci i młodzież z Hong-Kongu, Białorusi, Peru i Ukrainy.

To odważne, utalentowane i otwarte dzieci oraz młodzież pochodzące z bliskich i odległych zakątków świata – często ubogich i zagrożonych. Publiczność podziwiać będzie wspólne występy m.in. młodych kolombijczyków grających na tradycyjnych instrumentach, akrobatów z Palestyny i Nikaragui, muzyków z Korei Południowej i Kenii, tancerzy z Syrii, Iranu, Słowacji, Kazachstanu prezentujących swoją narodową spuściznę, czy artystów cyrkowych z Polski oraz Indii. Na scenie wystąpią również dzieci i młodzież z Hong-Kongu, Białorusi, Peru i Ukrainy.

Ich wspólny występ to efekt warsztatów artystycznych podczas projektu Brave Kids , w których brali udział w trakcie swojego pobytu we Wrocławiu, Radziejowicach, Lesznie, Rzeszowie i Obornikach Śląskich.

Młodzi artyści podążając za ideą „dzieci uczą dzieci”, dzielą się swoim doświadczeniem i twórczą praktyką, a tym samym swoją kulturą. Prezentowany spektakl jest ekspresją ich pasji, ale też ukoronowaniem i celebracją procesu poznawania, zbliżania się do tego, co nowe, inne, nieznane. To piękna droga do otwartości, tolerancji i akceptacji Człowieka – Innego, tak bardzo w obecnych czasach potrzebnych.

Mnogość kultur, tradycji, temperamentów i artystycznych technik podczas jednego spektaklu – to wyjątkowe wydarzenie, które trzeba zobaczyć!
Zapraszamy!

Bilety są do nabycia tylko drogą internetową:  https://tiny.pl/tcfmf.  Kupując bilet na Wielki Finał Brave Kids spełniasz marzenia dzieci z najbiedniejszych części świata. Całkowity przychód ze sprzedaży biletów przeznaczamy na pokrycie kosztów podróży dzieci

Przewiń do góry