Меню Закрити

Rozmowy edukacyjne na temat wielokulturowości

We wrocławskich szkołach i przedszkolach uczy się obecnie ponad 2000 dzieci z 41 krajów. To niezwykła szansa na wzbogacenie kulturowe, ale też wyzwanie – dla nauczycieli, rodziców i samych dzieci. W związku z tym zapraszamy serdecznie na serię spotkań dla osób pracujących we wrocławskich przedszkolach lub szkołach, w trakcie których będziemy mogli porozmawiać o tym, jakie wyzwania są obecnie największe oraz jak możemy Was wspierać w ich podejmowaniu.

W spotkaniu może wziąć udział każdy wrocławski nauczyciel, wychowawca, pracownik szkoły czy przedszkola, który ma kontakt z wielokulturowością i chciałby wymienić się swoimi spostrzeżeniami i dobrymi praktykami w integracji dzieci we Wrocławiu. W wydarzeniach wezmą udział eksperci, którym będzie można zadać pytanie i razem omówić sytuacje ze swojego środowiska. Spotkania będą miały formę otwartej rozmowy połączonej z pomocnymi wskazówkami od ekspertek takich jak dr Kamila Kamińska z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Joanna Wajda i Dorota Whitten z Fundacji Dom Pokoju.

Najbliższe spotkania odbędą się 15 i 26 lutego w godz. 14:30-16:30. Spotkania są niezależne od siebie – istnieje możliwość wzięcia udziału w więcej niż jednym. Miejsce: WCRS, sala 210. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na każdym ze spotkań (25 osób) prosimy o mailowe potwierdzenie obecności do 3 dni przed rozpoczęciem spotkania na adres wielokultury@wcrs.wroclaw.pl.

Korzyści z udziału:

  • możliwość omówienia bieżących wyzwań w związku z obecnością dzieci obcojęzycznych w szkole lub przedszkolu,
  • okazja do skonsultowania wyzwań z ekspertkami,
  • uzyskanie wsparcie w trudnych kulturowo sytuacjach w klasie/grupie,
  • możliwość wymiany dobrych praktyk z innymi nauczycielami.
Przewiń do góry