Меню Закрити

новини

Publikujemy program V Targów Edukacji Międzykulturowej. Przed nami dwa intensywne dni prezentacji, debat, spotkań i warsztatów. Będziemy dyskutować, praktykować i zgłębiać temat roli edukacji w wielokulturowych miastach oraz wyzwań, jakie przed nimi stoją. Na Targi i warsztaty obowiązuje rejestracja. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj: formularz zgłoszeniowy.  Wersja pdf: program-v-targi ...Więcej »
Uwaga, uwaga - nadchodzą! V Targi Edukacji Międzykulturowej. Wielokulturowa przyszłość miasta – wyzwania, inspiracje i zadania. Tę edycję Targów poświęcamy wielokulturowym miastom oraz roli, jaką pełni (i może pełnić) w nich międzykulturowa edukacja. Zaplanowaliśmy wiele prezentacji, warsztatów i debat, zapraszając specjalistki i specjalistów z różnych środowisk: akademików, edukatorów, organizacje pozarządowe i innych. Wpisujcie do kalendarza: 6 i 7 marca. Miejsce...Więcej »
Zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach międzykulturowych dla nauczycieli, które poprowadzą ekspertki z Fundacji Dom Pokoju. Będzie okazja do wymiany spostrzeżeń, doświadczeń i dobrych praktyk w integracji dzieci we Wrocławiu. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w ten piątek (15 lutego) we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.  We wrocławskich szkołach i przedszkolach uczy się obecnie ponad 2000 dzieci z 41 krajów. To niezwykła szansa na wzbogacenie kulturowe, ...Więcej »
Wczoraj we Wrocławiu został powołany Społeczny Doradca Ds. Tolerancji i Przeciwdziałania Ksenofobii. Został nim wiceprzewodniczący rady miejskiej Bartłomiej Ciążyński. Nowo powołany doradca będzie m.in. współpracował z organizacjami działającymi na rzecz tolerancji i walki z ksenofobią, prowadził kampanie informacyjne promujące te wartości, a także - jako prawnik z wykształcenia - proponował nowe rozwiązania prawne w tym zakresie. Więcej informacji: kliknij tutaj...Więcej »
We wrocławskich szkołach i przedszkolach uczy się obecnie ponad 2000 dzieci z 41 krajów. To niezwykła szansa na wzbogacenie kulturowe, ale też wyzwanie - dla nauczycieli, rodziców i samych dzieci. W związku z tym zapraszamy serdecznie na serię spotkań dla osób pracujących we wrocławskich przedszkolach lub szkołach, w trakcie których będziemy mogli porozmawiać o tym, jakie wyzwania są obecnie największe oraz jak możemy Was wspierać w ich podejmowaniu. W spotkaniu może wzią...Więcej »
Przed nami warsztaty o tematyce wielokulturowej, które odbędą się 26 stycznia w galerii Awangarda BWA Wrocław (ul. Wita Stwosza 32). Podczas wydarzenia odbędzie się oprowadzenie po aktualnej wystawie - fotografia Michała Szlagi zatytułowana „Fotografowałem polskiego króla”. Wystawa jednego z najciekawszych fotoreporterów młodego pokolenia jest opowieścią o zwykłych rzeczach, widzianych na własne oczy, niepostrzeżenie przechodzących w historię. Powstaniu większości zdję...Więcej »