Menu Zamknij

Sztafeta Szkół na Karłowicach

Mówiliśmy już, że w naszym projekcie “Sztafeta Szkół – Stop Mowie Nienawiści” bierze około 60 szkół i liczba ta stale rośnie? Edukacja na ten temat zaczyna się już na poziomie edukacji podstawowej!

Wczoraj byliśmy w jednej z nich – w Szkole Podstawowej nr 83 na Karłowicach. Przy wypełnionej sali nauczyciele i nauczycielki posłuchali o symbolice i konsekwencjach mowy nienawiści, poznali sposoby jej zapobiegania, a także dowiedzieli się więcej o ofercie działań na rzecz dialogu międzykulturowego prowadzonych we Wrocławiu.

Wszystkie chętne szkoły zachęcamy do dołączenia do Sztafety!

Co to jest “Sztafeta Szkół – Stop Mowie Nienawiści”?

Celem tego projektu jest uświadomienie, czym jest mowa nienawiści, dyskryminacja i przemoc z nienawiści, uwrażliwienie młodzieży na ich obecność, a także zapobieganie ich występowaniu w przestrzeni szkoły oraz w przestrzeni publicznej. Każda szkoła, która w nim uczestniczy przekazuje zaproszenie do udziału kolejnej szkole (tzw. „nominacja”).

Ostatnia „nominacja” miała miejsce 28 lutego b.r. i po raz pierwszy odbyła się w przedszkolu! Wychowawcy wzięli udział w szkoleniu z rozpoznawania symboliki mowy nienawiści oraz rozmawiali z pracownikami Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego o jej prawnych i psychologicznych aspektach.To trzecia placówka edukacyjna w tym roku, która wzięła udział w projekcie, a od początku jego trwania 50-ta. Łączna liczba przeszkolonych nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół w ramach Sztafety w 2019 roku to 67 osób. Przedszkole nr 54 przekazało uroczystą nominację do Przedszkola nr 141, do którego – na szkolenie – zapraszamy również rodziców!

Więcej o projekcie: https://tiny.pl/twwgp

Przewiń do góry