Menu Zamknij

Stop Mowie Nienawiści w TVN24

Projekt jest unikalny na skalę krajową, więc i zasięg powinien być ogólnopolski.

Dzisiaj dla TVN 24 mówiliśmy, czym jest projekt „Stop mowie nienawiści we Wrocławiu”, oraz pokazaliśmy praktyczny przykład z ulicy Żelaznej. Oglądajcie nas w dzisiejszych Faktach TVN o godz. 16.00. Nagranie będzie do obejrzenia także wieczorem w Internecie (https://fakty.tvn24.pl).

Dla przypomnienia: Stop Mowie Nienawiści jest prostym sposobem zgłaszania mowy nienawiści, z którego może skorzystać każdy mieszkaniec Wrocławia. Usuwaniem symboli nienawiści zajmują się zarządcy nieruchomości lub osoby wykonujące prace na cele społeczne, zasądzone przez wrocławskie sądy rejonowe.

Ale nie tylko. To także systemowy i szeroko zakrojony program edukacyjny i informacyjny. Istotne jest bowiem edukować już od najmłodszego wieku.

W projekcie bierze udział ok. 60 wrocławskich szkół (w tym roku włączyły się także przedszkola), a także instytucje kultury, zarządcy nieruchomości, rady osiedla, Policja oraz  Straż Miejska. Uczymy, czym jest mowa nienawiści, jak ją rozpoznawać, dlaczego jest tak szkodliwa i jak na nią reagować.

Więcej o projekcie i formularzu znajdziecie tutaj:

www.wielokultury.wroclaw.pl/bezpieczenstwo 
www.wielokultury.wroclaw.pl/edukacja
www.wroclaw.pl

Przewiń do góry