Menu Zamknij

Spotkanie dla Ambasadorów Dialogu. Wsparcie dzieci z doświadczeniem migracji w polskich szkołach.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu spotkań z Ambasadorami Dialogu. W czwartek 13 maja o godz. 15:00 (tradycyjnie na zoomie) porozmawiamy z dr Ewą Jupowiecką – edukatorką w Stowarzyszeniu Nomada, nauczycielką języka polskiego jako obcego i asystentką międzykulturowa Romów/-ni pochodzących z Rumunii.

Tematem spotkania jest wsparcie dzieci z doświadczeniem migracji w polskich szkołach. Porozmawiamy o wyzwaniach, metodach pracy, formach wsparcia i szczególnej sytuacji dzieci z doświadczeniem migracji w czasie edukacji zdalnej i po powrocie do szkół. Na spotkaniu zostanie przedstawiona oferta warsztatów dotyczących przeciwdziałania przemocy motywowanej uprzedzeniami dla uczniów i uczennic oraz program szkolenia “Szkoła bez uprzedzeń” skierowanego do kadry pedagogicznej. 

dr Ewa Jupowiecka kulturoznawczyni, badaczka, trenerka edukacji międzykulturowej i antydyskryminacyjnej. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu edukacji praw człowieka, przeciwdziałania przemocy motywowanej uprzedzeniami oraz nauczania dzieci z doświadczeniem migracji. Pracuje w Nomada Stowarzyszenie jako edukatorka, nauczycielka języka polskiego jako obcego i asystentka międzykulturowa Romów/-ni pochodzących z Rumunii. Współautorka publikacji dotyczących problematyki związanej wielokulturowością i procesem integracji.

O cyklu spotkań dla Ambasadorów Dialogu

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany podniesieniem swoich kompetencji międzykulturowych, pogłębieniem tematyki otwartości, przeciwdziałaniem dyskryminacji oraz rozwijaniem atmosfery dialogu w placówkach edukacyjnych, to wydarzenie jest dla Ciebie.
 
Na pierwszych spotkaniach wspólnie wypracujemy metody naszej współpracy. Razem zdiagnozujemy m.in. potrzeby oraz zastanowimy się nad zapewnieniem przestrzeni do aktywnego budowania postawy otwartości i dialogu w szkole.
 
Tematyka spotkań z założenia będzie różnorodna i wyniknie z potrzeb przedstawionych podczas pierwszego spotkania. Wypracowane moduły tematyczne posłużą do zaplanowania kontynuacji cyklu spotkań w kolejnym roku szkolnym.
 
Do udziału zapraszamy wszystkich Ambasadorów Dialogu – nauczycielki i nauczycieli, edukatorki i edukatorów z wrocławskich placówek edukacyjnych, skupionych wokół działań realizowanych w ramach Wrocławskiej Strategii Dialogu Międzykulturowego.
 
Jeśli nie jesteś jeszcze Ambasadorem Dialogu, a chcesz nim zostać, wystarczy wypełnić krótki formularz:
https://www.wcrs.wroclaw.pl/ambasadorzy_dialogu
 
Termin spotkań (co drugi czwartek)
25.03 | godz. 15:00
08.04 | godz. 15:00
22.04 | godz. 15:00
06.05 | godz. 15:00
13.05 | godz. 15:00
20.05 | godz. 15:00
 

W razie pytań prosimy o kontakt z Marią Adamiec: maria.adamiec@wcrs.wroclaw.pl

Przewiń do góry