Menu Zamknij

Spotkanie dla Ambasadorów Dialogu. Powrót do nauczania stacjonarnego.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu spotkań z Ambasadorami Dialogu. W czwartek 6 maja o godz. 15:00 (tradycyjnie na zoomie) porozmawiamy z Joanną Wajdą – członkinią Zarządu Fundacji Dom Pokoju i Magdaleną Szymańską – prezeską fundacji Go’n’Act.

Temat spotkania to powrót do nauczania stacjonarnego, który budzi wiele, często skrajnych emocji. Od radości i ulgi, po niepewność i strach. Chcemy porozmawiać o blaskach, ale i wyzwaniach powrotu do szkół po trzech semestrach (dla niektórych roczników niemal ciągiem) nauki zdalnej. Postaramy się dotknąć różnych perspektyw: nauczycielek i nauczycieli, uczniów i uczennic, rodziców i opiekunów. Oraz zaproponować rozwiązania dotyczące bezpiecznego i przyjaznego dla wszystkich wznowienia edukacji stacjonarnej (i czy aby na pewno edukacji? może końcówka roku szkolnego to czas, który można wykorzystać na inne działania?).

 

Joanna Wajda – członkini Zarządu Fundacji Dom Pokoju, Prawniczka, mediatorka, trenerka, tutorka Programu Zarządzania Konfliktem i Mediacji Rówieśniczej., autorka materiałów edukacyjnych z zakresu praw człowieka, wielokulturowości i mediacji oraz realizatorka programów edukacyjnych dla młodzieży i dorosłych.

 

 

 

 

Magdalena Szymańska – prezes fundacji Go’n’Act, trenerka edukacji globalnej, edukacji międzykulturowej i edukacji dla pokoju, aktywistka w zakresie praw dziecka. Zzaangażowana w projekty z zakresu edukacji globalnej dla dzieci i młodzieży.

 

 

O cyklu spotkań dla Ambasadorów Dialogu

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany podniesieniem swoich kompetencji międzykulturowych, pogłębieniem tematyki otwartości, przeciwdziałaniem dyskryminacji oraz rozwijaniem atmosfery dialogu w placówkach edukacyjnych, to wydarzenie jest dla Ciebie.
 
Na pierwszych spotkaniach wspólnie wypracujemy metody naszej współpracy. Razem zdiagnozujemy m.in. potrzeby oraz zastanowimy się nad zapewnieniem przestrzeni do aktywnego budowania postawy otwartości i dialogu w szkole.
Tematyka spotkań z założenia będzie różnorodna i wyniknie z potrzeb przedstawionych podczas pierwszego spotkania. Wypracowane moduły tematyczne posłużą do zaplanowania kontynuacji cyklu spotkań w kolejnym roku szkolnym.
Do udziału zapraszamy wszystkich Ambasadorów Dialogu – nauczycielki i nauczycieli, edukatorki i edukatorów z wrocławskich placówek edukacyjnych, skupionych wokół działań realizowanych w ramach Wrocławskiej Strategii Dialogu Międzykulturowego.
 
Jeśli nie jesteś jeszcze Ambasadorem Dialogu, a chcesz nim zostać, wystarczy wypełnić krótki formularz:
https://www.wcrs.wroclaw.pl/ambasadorzy_dialogu
 
Termin spotkań (co drugi czwartek)
25.03 | godz. 15:00
08.04 | godz. 15:00
22.04 | godz. 15:00
06.05 | godz. 15:00
13.05 | godz. 15:00
20.05 | godz. 15:00
 

W razie pytań prosimy o kontakt z Marią Adamiec: maria.adamiec@wcrs.wroclaw.pl

 

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kontrastu
Przewiń do góry