Menu Zamknij

Spektakl Brave Kids – 19 grudnia

Brave Kids zaprasza na interdyscyplinarny spektakl, który przez dwa tygodnie w listopadzie przygotowywały gruzińskie i polskie zespołu dziecięce w stolicy Gruzji, Tbilisi.  Na jednej scenie będzie okazja obejrzeć 50 utalentowanych artystów w wieku od 6 do 17 lat. Przyjaźń, radość wspólnego tworzenia, piękne tradycyjne stroje z Polski i Gruzji, ale także akrobacje oraz sztuki nowoczesne, które łączą się w jedną całość – oto główne atrakcje przewidziane przez organizatora

Tancerze, szkolący się pod auspicjami Caritas Gruzja, zaprezentują tradycyjne tańce będące kluczowym elementy gruzińskiej kultury. Piękne kostiumy i pełne wdzięku ruchy kobiet to metafora naturalnych krajobrazów Gruzji, a surowość choreografii mężczyzn, wymagającej specjalnej techniki, przedstawia konkretne sceny z gruzińskiego życia: wesele, wojnę, pasterstwo czy życie miejskie. Artyści z zespołu Pherkhisa podzielą się muzycznym dziedzictwem różnych regionów Gruzji wraz z tradycyjnym tańcem w kole. Całość dopełnią pulsujące, ostre rytmy, wielogłosowy śpiew i poruszająca muzyka wykonywana na tradycyjnych instrumentach przez młodych artystów z Zahessi.

Fascynująca gruzińska tradycja przeplata się tutaj z ludowymi pieśniami i tańcami z polsko-słowackiego pogranicza w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych“. Ich żywe tańce, takie jak Polka spiska, Czardasz, popisy męskie w Klepanym oraz dziewczęce Koło zahipnotyzują publiczność. Polsko-gruzińskie tradycje splotą się z choreografiami hip-hop i jazz w których specjalizują się adepci tańca nowoczesnego Hope4Stret Warszawy. Poprzez swoją muzykę i taniec postawią publiczności pytanie o wybór pomiędzy dobrem i złem. Kolorytu dodadzą elementy nowego cyrku: akrobacje, jazda na monocyklu, żonglerka czy chodzenie na szczudłach, prezentowane przez dzieci i młodzież z zespołu Kids New Circus z Wrocławia.

Dla tych młodych ludzi tworzenie sztuki jest formą wyrażania siebie, swoich pasji, nadziei i marzeń. Dla wielu jest źródłem zmian w życiu i sposobem na kształtowanie rzeczywistości, w jakiej chcą żyć. Różnorodność kulturowa, mnogość tradycji i artystycznych technik podczas jednego spektaklu – to wyjątkowe widowisko tworzy metaforę współczesnego, zróżnicowanego świata, pełnego emocji, codziennych wyzwań i piękna w czystej postaci.

19 grudnia 2019, godz. 13:00 (czwartek)
Teatr Polski we Wrocławiu, ul. G. Zapolskiej 3
Czas trwania wydarzenia: 45 minut

***
Brave Kids jest projektem edukacyjno-artystycznym, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła.

W tym roku odbywa się jubileuszowa, 10. edycja projektu Brave Kids. W dotychczasowych edycjach wzięło udział łącznie półtora tysiąca dzieci ze 180 grup artystycznych, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast.

Projekt odbywa się pod patronatem MSZ oraz UNESCO. Dofinansowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wrocław.
Bilety: 10 PLN/ osoba (opiekunowie gratis – 1 opiekun na 10 uczniów. W przypadku szkół integracyjnych prosimy o kontakt)

Rezerwacja: https://forms.gle/dRiQJ5UnKXiWNWWw7 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/456318741749688/

Przewiń do góry