Menu Zamknij

Ruszyły szkolenia dla Rad Osiedli

Naszym celem są osiedla wolne od mowy nienawiści: przyjazne i bezpieczne dla wszystkich. Wczoraj razem z Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu i Straż Miejska Wrocław ruszyliśmy ze szkoleniami dla Rad Osiedli!

Pierwsze spotkanie odbyło się na Gaju. Zaprosiliśmy radnych osiedlowych z Bieńkowic, Borka, Brochowa, Gaju, Gajowic, Grabiszyna-Grabiszynku, Hub, Jagodna, Kleciny, Krzyk-Partynic, Powstańców Śląskich, Tarnogaju, Ołtaszyna, Oporowa i Wojszyc. Radni wysłuchali prelekcji o symbolice i konsekwencjach mowy nienawiści, a także poznali sposoby jej zapobiegania.

W organizację spotkania aktywnie włączyli się dzielnicowi i komendanci Policji i Straży Miejskiej. Zgodnie mówili, jak ważne jest wspólne dbanie o najbliższą przestrzeń zamieszkania. Zwłaszcza dla obcokrajowców, którzy przybywają do Wrocławia. Tylko wspólne działania sprawią, że osiedla staną się dla nich nowym – bezpiecznym i przyjaznym – domem, miejscem dobrych kontaktów sąsiedzkich.

Dziękujemy serdecznie Radzie Osiedla Gaj za życzliwe przyjęcie i użyczenie lokalu na spotkanie.

A dzisiaj kolejne szkolenie – tym razem gospodarzem jest Rada Osiedla Przedmieście Oławskie. Widzimy się o godz. 18.00 w siedzibie Rady przy ul. Piłsudskiego 37. 

 

Przewiń do góry