Menu Zamknij

Ruszył projekt „Dzień dobry we Wrocławiu”

We Wrocławiu mieszkają reprezentanci ponad 120 narodowości. Ważnym jest zapewnić im dostęp do literatury obcojęzycznej, a także materiałów do nauki języka polskiego. Dlatego Wrocławska Miejska Biblioteka Publiczna rozszerza swoją ofertę o obcokrajowców.

W ramach projektu „Dzień dobry we Wrocławiu” mają powstać informatory/materiały reklamowe MBP w języku angielskim, ukraińskim, rosyjskim i polskim zawierające mapkę z filiami, informacje o zbiorach i ofercie kulturalnej. Planowane są także integracyjne spotkania z polską literaturą i kulturą, warsztaty o wielokulturowości dla uczniów szkół podstawowych oraz stworzenie kolekcje książek w języku ukraińskim.

Na początek Miejska Biblioteka ogłosiła zbiórkę książek w języku ukraińskim. Książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych  można przynosić do następujących bibliotek:

– Lwowskiej Okręgowej Bibliotece dla Dzieci (Львівській обласні бібліотеці для дітей) we Lwowie
– Centrum Ukraińskim Kultury i Rozwoju (CUKR) przy ul. Ruskiej 46a/201 
– We wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu

Czy wiesz że…. Miejska Biblioteka Publiczna gromadzi literaturę obcojęzyczną, m.in. w języku angielskim, niemieckim, francuskim, a także  podręczniki do nauki języka polskiego. Prowadzi także konwersacje językowe z native speakerami (program „Language Cafe” w Mediatece), lekcje języka polskiego dla obcokrajowców (Program „Wrocław na językach świata”), a także zaprasza dzieci do nauki języka angielskiego na cyklicznych spotkaniach rodzinnych.

Więcej informacji: tutaj

Przewiń do góry