Menu Zamknij

Ruszamy z systemowymi szkoleniami dla Rad Osiedli!

Zwracamy się do wszystkich wrocławskich radnych osiedlowych z zaproszeniem do udziału w spotkaniach szkoleniowo-informacyjnych o przeciwdziałaniu mowie nienawiści w przestrzeni miejskiej.

Na spotkaniach przedstawimy założenia programu, narzędzia współpracy oraz systemowe rozwiązania w zakresie zgłaszania, monitorowania i reagowania na mowę nienawiści. Spotkania poprowadzą eksperci z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego i Wrocławskiego Centrum Integracji oraz przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej.

Ze względu na Państwa ważną rolę w rozwijaniu aktywności lokalnej, działaniach włączających i integracyjnych dla obcokrajowców oraz przeciwdziałaniu mowie nienawiści w przestrzeni miejskiej, bardzo liczymy na Państwa obecność
i aktywny udział.

Na spotkania obowiązują zapisy. Każde z nich jest przewidziane dla określonych osiedli. Szczegóły poniżej.

Harmonogram

Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 czerwca (poniedziałek) w godz. 18:00-20:00 w siedzibie Rady Osiedla Gaj (ul. Krynicka 80). Szkolenie przeznaczone jest dla radnych RO Bieńkowice, Borek, Brochów, Gaj, Gajowice, Grabiszyn-Grabiszynek, Huby, Jagodno, Klecina, Krzyk-Partynice, Powstańców Śląskich, Tarnogaj, Ołtaszyn, Oporów, Wojszyce.

Potwierdzenie obecności uprzejmie prosimy kierować do pana Bartosza Różyło z Zespołu Dialogu Międzykulturowego WCRS na adres e-mail bartosz.rozylo@wcrs.wroclaw.pl do dnia 21.06.2019
——
Drugie spotkanie odbędzie się 25 czerwca (wtorek) w godz. 18:00-20:00 w siedzibie Rady Osiedla Przedmieścia Świdnickie
(ul. Piłsudskiego 37). Szkolenie przeznaczone jest dla radnych RO Gądów-Popowice Płd., Kleczków, Muchobór Mały, Nadoodrze, Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn., Przedmieście Świdnickie, Stare Miasto, Szczepin.

Potwierdzenie obecności uprzejmie prosimy kierować do pana Bartosza Różyło z Zespołu Dialogu Międzykulturowego WCRS na adres e-mail bartosz.rozylo@wcrs.wroclaw.pl do dnia 24.06.2019.
—–
Trzecie spotkanie odbędzie się 26 czerwca (środa) w godz. 18:00-20:00 w siedzibie Rady Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec (ul. Jerzmanowska 102). Szkolenie przeznaczone jest dla radnych RO Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec, Kuźniki, Leśnica, Maślice, Muchobór Wielki, Nowy Dwór, Pracze Odrzańskie, Żerniki.

Potwierdzenie obecności uprzejmie prosimy kierować do pana Bartosza Różyło z Zespołu Dialogu Międzykulturowego WCRS na adres e-mail bartosz.rozylo@wcrs.wroclaw.pl do dnia 24.06.2019.
—-
Czwarte spotkanie odbędzie się 1 lipca (poniedziałek) w godz. 18:00-20:00 w świetlicy Rady Osiedla Polanowice-Poświętne-Ligota (ul. Kamieńskiego 256). Szkolenie przeznaczone jest dla radnych RO Kowale, Karłowice-Różanka, Lipa Piotrowska, Osobowice-Rędzin, Pawłowice, Polanowice-Poświętne-Ligota, Psie Pole, Sołtysowice, Świniary, Widawa.

Potwierdzenie obecności uprzejmie prosimy kierować do pana Bartosza Różyło z Zespołu Dialogu Międzykulturowego WCRS na adres e-mail bartosz.rozylo@wcrs.wroclaw.pl do dnia 27.06.2019.
—–
We wrześniu odbędzie się piąte i ostatnie szkolenie w siedzibie rady osiedla Plac Grunwaldzki dla radnych RO Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Księże, Ołbin, Plac Grunwadzki, Przedmieście Oławskie, Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Strachocin-Swojczyce-Wojnowice.

Przewiń do góry