Menu Zamknij

Ruszają trzy punkty WroMigrant we Wrocławiu!

Wychodząc naprzeciw potrzebom migrantów i migrantek otwieramy kolejne punkty informacji i aktywności WroMigrant.

Punkty mają ułatwić nowym wrocławianom i wrocławiankom odnalezienie się we Wrocławiu poprzez wsparcie informacyjne w wielu ważnych sprawach codziennych i urzędowych. Punkty WroMigrant znajdują się na Starym Mieście, Tarnogaju oraz Psim Polu. Otwierając nowe punkty chcieliśmy ułatwić dostęp do informacji osobom nie mieszkającym w ścisłym centrum miasta. Dokładne adresy znajdziecie poniżej.

W punktach WroMigrant będzie można dowiedzieć się, gdzie i jak załatwić formalności, uzyskać więcej informacji w zakresie legalizacji pobytu i pracy, nadania numeru PESEL, wynajęcia mieszkania, zameldowania we Wrocławiu. Nasi konsultanci doradzą także, jak skorzystać z opieki medycznej, systemu edukacji oraz oferty nauki języka polskiego w naszym mieście.
W naszych punktach migranci i migrantki dowiedzą się również o warsztatach i szkoleniach, na których nauczą się praktycznych umiejętności, potrzebnych do poruszania się w polskiej codzienności. Jesteśmy też otwarci na inicjatywy i pomysły nowych mieszkańców Wrocławia.

Informacja udzielana jest w językach: ukraińskim, rosyjskim, angielskim, niemieckim i polskim.
Do WroMigranta nie obowiązują zapisy. Jednak w przypadku spraw złożonych, które wymagają konsultacji prawnej, najlepiej umówić się wcześniej na spotkanie. Konsultacje te są udzielane w punkcie WroMigrant Stare Miasto/Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Opublikowaliśmy też internetowy przewodnik dla migrantów i migrantek oraz asystentów międzykulturowych, w którym znajdują się pomocne informacje dotyczące spraw urzędowych i codziennych: www.wielokultury.wroclaw.pl/wromigrant
Odwiedźcie nas także na facebooku: www.facebook.com/wromigrant
Zapraszamy!

Podziękowania
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom, których wsparcie pomogło w powstaniu niniejszej publikacji. Szczególne podziękowania składamy Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji (IOM) oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego NOMADA i Fundacji Ukraina za cenne konsultacje.
Dziękujemy także Centrum Aktywności Tarnogaj oraz FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne za użyczenia miejsca punktom WroMigrant.

Przewodnik WroMigrant jest projektem pilotażowym, który ciągle rozwijamy. Zapraszamy wszystkich do współtworzenia go z nami.
Sugestie, uwagi, pomysły prosimy przesyłać na adres: wromigrant@wcrs.wroclaw.pl.
Gdzie znajdują się punkty WroMigrant?

Stare Miasto
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
50-159 Wrocław
tel. +48 71 77 24 950
e-mail: wromigrant@wcrs.wroclaw.pl
WWW: www.wielokultury.wroclaw.pl/wromigrant
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek 9.00 – 16.00

Tarnogaj
Centrum Aktywności Tarnogaju CAT
ul. Gazowa 22
50-317 Wrocław
tel. +48 71 77 24 950
Godziny otwarcia:
czwartek 16.00-19.00

Psie Pole
FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne
Bolesława Krzywoustego 286
51-312 Wrocław
tel. +48 71 77 24 950
Godziny otwarcia:
piątek 16.00-19.00

Jak skorzystać z punktu WroMigrant?

Do WroMigranta nie obowiązują zapisy. Możesz przyjść do wybranego punktu w godzinach naszej pracy, napisać do nas na adres e-mailowy: wromigrant@wcrs.wroclaw.pl lub zadzwonić do nas na numer telefonu: +48 71 77 24 950.
W przypadku spraw złożonych, które wymagają konsultacji prawnej, najlepiej umówić się wcześniej na spotkanie. Konsultacje te są udzielane w punkcie WroMigrant Stare Miasto.

Ile to kosztuje?
Konsultacje są bezpłatne.

Działanie koordynowane jest przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w ramach wdrażania Wrocławskiej Strategii Dialogu Międzykulturowego 2018-2022.
Konsultacje w punktach WroMigrant są prowadzone w ramach projektu reSTART, który jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa.

Przewiń do góry