Menu Zamknij

Rozmowy #2 – Wrocławska gościnność

Jeszcze do 3 lutego potrwa w Muzeum Współczesnym Wrocławia wystawa „Polska gościnność”. Wydarzeniem towarzyszącym wystawie jest cykl rozmów odwołujących się do tematu gościnności nie tylko w wymiarze makro, ale także w kontekście całego Wrocławia.
Do cyklu „Rozmów” zaproszeni są zarówno migrantki i migranci, którzy chcą podzielić się swoim doświadczeniem, jak również wrocławianki i wrocławianie, których ciekawią prawdziwe historie. Podczas drugiego spotkania poznamy Alę Savashevich oraz Olgę Svystun.

Ala Savashevich – artystka, migrantka z Białorusi. Od 5 lat mieszka i pracuje we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Rzeźby na tutejszej Akademii Sztuk Pięknych. Tworzy fotografie, instalacje oraz wideo, jej twórczość koncentruje się na symbolach i historiach, które mają wpływ na jej życie.
Olga Svystun – socjolożka, migrantka z Ukrainy. Mieszka w Polsce od 10 lat. Jest badaczką adaptacji społecznej zagranicznych studentów w Ukrainie, wolontariuszką i tłumaczką, obecnie pracuje w jednej z dużych korporacji.

Najbliższe spotkanie odbędzie się już 22 stycznia w MWW. Więcej informacji: tutaj 

Przewiń do góry