Menu Zamknij

Polska-Korea 30 lat razem – 16 i 17 listopada

We Wrocławiu mamy nie tylko ulicę Koreańską: od lata działa tutaj Strefa Kultury Polsko-Koreańskiej (MICZU), istnieją osiedla koreańskie, a dzięki koreańskiej firmie jesteśmy światowym liderem w produkcji baterii do samochodów elektrycznych. Teraz będzie okazja, aby bliżej poznać kulturę koreańską i Koreańczyków, którzy należą do jednej z licznych mniejszości narodowych żyjących w naszym mieście.

W dniach 16 i 17 listopada (w sobotę i niedzielę) odbędzie się we wrocławskim Ratuszu spotkanie „Polska-Korea 30 lat razem”. Sobotnie spotkanie będzie dniem o Korei, w którym Koreańczycy przedstawią mieszkańcom Wrocławia swoje tradycje. W programie znajdą się min. wystąpienia dotyczące koreańskiej kuchni, pokazy taekwondo, zajęcia z kaligrafii i tradycyjne gry. Będzie można również przymierzyć hanbok (koreański strój ludowy) oraz zakupić oryginalne koreańskie kosmetyki i produkty spożywcze.

Natomiast w niedzielę, w dniu o Polsce, będzie okazja zapoznać się z wybranymi elementami kultury polskiej. Przewidziano  występ taneczny w strojach ludowych, warsztaty malowania ceramiki i pierniczków oraz robienia wycinanek regionalnych.

Spotkania rozpoczną się w sobotę 16 listopada o godzinie 12.00 krótkim oficjalnym otwarciem.

Stronę koreańską na scenie reprezentować będzie Konsul Korei (min. przeczyta list od pani Ambasador), prezes Stowarzyszenia Koreańczyków w Polsce, prezes KEAW (Korean Enterprise Association of Wroclaw).

Wstęp na spotkania jest wolny. Prosimy tylko o rejestrację na adres: 30.KOR.POL@euro-m.pl

—–

Spotkania zorganizowane w ramach „Polska-Korea 30 lat razem” mają na celu budowanie relacji między Koreańczykami, mieszkającymi na stale lub tymczasowo we Wrocławiu a Polakami. Zadbanie o wzajemne zrozumienie jest szczególnie ważne dla naszego regionu, gdzie z tytułu decyzji podjętych przez koreańskie firmy, rośnie w szybkim tempie społeczność koreańska a jej członkowie muszą znaleźć sposób na integrację z lokalną społecznością. Z drugiej strony Polacy czy też polskie firmy szukają możliwości dotarcia do koreańskich odbiorców i nawiązania z nimi dialogu.

Przypadająca w 2019 rocznica (7 listopada 2019) stała się impulsem do powstania pomysłu wspieranego przez społeczność koreańską, aby wspólnie z polskim organizatorem przygotować pierwsze takie spotkanie we Wrocławiu.

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kontrastu
Przewiń do góry