Menu Zamknij

Pokaz filmu i dyskusja w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego”Oblicza Różnorodności”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Oblicza Różnorodności” zaprasza na pokaz brazylijskiego filmu „W jego oczach” (opis poniżej). Po projekcji odbędzie się dyskusja. Spotkanie rozpocznie się jutro (27 czerwca) o godz. 18.00  w Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze (ul. Łokietka 5/1). 

Dyskusyjny Klub Filmowy „Oblicza Różnorodności” to cykl spotkań dla mieszkańców i mieszkanek Wrocławia w ramach których prezentowane są filmy fabularne o tematyce równości, różnorodności, uprzedzeń i wykluczenia. Projekcje filmów dotykających różnych problemów społecznych są połączone z moderowaną dyskusją na tematy poruszone w filmie.

„W jego oczach” (tytuł oryg. Hoje Eu Quero Voltar Sozinho; tytuł międzynar. The Way He Looks) − brazylijski film fabularny z 2014 roku, napisany i wyreżyserowany przez Daniela Ribeiro, oparty na krótkim metrażu z 2010. Opowiada historię pierwszej miłości niewidomego nastolatka, zakochanego w szkolnym koledze. Światowa premiera filmu odbyła się 10 lutego 2014 w trakcie 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. W Polsce obraz po raz pierwszy zaprezentowany został 7 sierpnia 2014, podczas Two Riversides Film and Art Festival w Kazimierzu Dolnym. 29 sierpnia 2014 roku odbyła się komercyjna polska premiera projektu. W jego oczach zebrał pozytywne recenzje krytyków oraz został wyróżniony nagrodami filmowymi, między innymi w Berlinie.”
Opis: wikipedia.org Opens in new tab

Film zostanie wyświetlony z polskim lektorem.

Projekt „Kultura w służbie dialogu” jest współfinansowany z budżetu Gminy Wrocław

Przewiń do góry