Menu Zamknij

Pogotowie mediacyjne

Rusza projekt Pogotowia mediacyjne. Inicjatywa umożliwia mieszkańcom Wrocławia przeprowadzenie postępowania mediacyjnego online, w sytuacji gdy spotkanie osobiste stron z mediatorem jest z różnych względów niemożliwe.

Stan epidemii to trudny czas dla nas wszystkich. W sytuacji konfliktu warto w pierwszej kolejności postawić na rozmowę, spotkać się i wspólnie zastanowić nad rozwiązaniem sporu. Do e-mediacji można przystąpić zarówno w ramach już toczących się postępowania, jak i w sytuacji, gdy strony dopiero chcą skorzystać z możliwości mediacji przed skierowaniem sprawy do sądu. Jedynym warunkiem jest wyrażenie zgody na mediację przez obydwie strony.

E-mediacja analogicznie do swojej formy tradycyjnej jest całkowicie dobrowolna, zapewniamy poufność oraz bezstronności doświadczonych mediatorów Pogotowia Mediacyjnego. Strony zawsze mają prawo do zmiany mediatora bez podania przyczyny.

Proces zgłoszeniowy należy rozpocząć od skontaktowania się z Sekretarzem Pogotowia Mediacyjnego. Można to zrobić pod numerem telefonu +48 538 208 660 lub wysłać maila na adres pogotowie.mediacyjne@wcrs.wroclaw.pl. Mediator odezwie się i ustali ze stronami techniczne szczególny, takie jak termin spotkań online czy kanał komunikacji. Po wypracowaniu szczegółów do stron przekazywany jest e-mail z instrukcją, która pomoże przygotować właściwe spotkanie.  Ostateczną fazą jest posiedzenie mediacyjne, na którym mediator pomaga stronom wypracować porozumienie. 

Telefon jest aktywny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00.

Więcej informacji na:
Fundacja Dom Pokoju
https://wcrs.wroclaw.pl/node/1365

 

Przewiń do góry