Menu Zamknij

Otwarcie Centrum „Nowe Łąki” na Przedmieściu Oławskim

W ten czwartek Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej organizuje wielką parapetówkę z okazji otwarcia Centrum “Nowe Łąki” w oficynie przy ulicy Traugutta 81. Nowa placówka rozpoczęła działalność już 8 stycznia bieżącego roku i ma stać się miejscem spotkań dla wszystkich: seniorów, młodzieży, dzieci, a także migrantów i migrantek.

Otwarcie Centrum Aktywności Lokalnej jest częścią realizacji unijnego projektu „Utworzenie wielofunkcyjnych miejsc aktywności społeczności lokalnej na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu”. Nowa placówka ma przyczynić się do aktywizacji i integrowania społeczności tej części miasta, z szczególnym uwzględnieniem nowoprzybyłych cudzoziemców, próbujących zaklimatyzować się w nowym państwie, oraz innych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Oferta CAL dostępna będzie przede wszystkim dla wszystkich mieszkańców i użytkowników Przedmieścia Oławskiego, w tym dzieci i młodzież mieszkającej i uczącej się w sąsiedztwie, dorosłych, seniorów, rodziny, lokalnych działających organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, inwestorów, osiedlowych oraz szkół, bibliotek, zarządców nieruchomości, kościołów i związków wyznaniowych.

W planach działalności Centrum przewidywane są m.in. warsztaty specjalistyczne z zakresu poprawy wizerunku osiadła poprzez zieleń sąsiedzką – ukwiecenie balkonów, tworzenie przedogródków i zielonych stref wejściowych do budynków, ale też inwentaryzację detalu secesyjnego. Działania integrujące społeczność lokalną obejmą cztery kwartały ulic: Prądzyńskiego, Traugutta, Komuny Paryskiej oraz Więckowskiego.
W planach są także warsztaty dotyczące ocieplanie kamienic, mikroprzedsiębiorczość, jakość życia (w tym profilaktyka uzależnień, zdrowie, bezpieczeństwo, zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna) oraz wydarzenia kulturalno-integracyjne dla mieszkańców, np. pikniki i koncerty. dla dzieci, młodzieży, matek i seniorów.
Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w wydarzeniach organizowanych w Centrum „Nowe Łąki” i wzajemnej integracji społeczności. Organizatorzy zachęcają do przyjścia z przekąskami czy przedmiotami codziennego użytku.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Przewiń do góry