Menu Zamknij

Oprowadzania w językach obcych po wystawie „Polska gościnność”

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na oprowadzania w języku ukraińskim oraz niemieckim po wystawie „Polska gościnność”.

Legendarna polska gościnność – szlachecka oznaka honoru, przyjmowanie pod dach każdego podróżnego, dodatkowe nakrycie przy wigilijnym stole, radość ze spotkania z przybyszem, kultura wspólnego biesiadowania, gotowość niesienia pomocy potrzebującym. Powiązana z osławioną wolnością wyznania i akceptacją mniejszości religijnych.

Co dziś zostało z tej gościnności? Na jaką została wystawiona próbę? W ostatnich latach naszą narodową cechę, którą się tak chlubimy, mogliśmy zweryfikować wielokrotnie – w stosunku do uchodźców, mniejszości etnicznych, osób o odmiennych orientacjach seksualnych czy innych wykluczonych.

Artystki i artyści zaproszeni do MWW konfrontują mit polskiej gościnności z aktualnym stanem rzeczy. Czy polska gościnność stała się pustym hasłem? Obietnicą bez pokrycia?

Więcej informacji o wystawie:
https://muzeumwspolczesne.pl/mww/wystawy/polska-goscinnosc/

Oprowadzania odbywają się w wybrane niedziele o godzinie 15.00. Wstęp na wszystkie oprowadzania jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc (formularz dostępny  w poszczególnych zakładkach wydarzeń, na stronie muzeumwspolczesne.pl)

Harmonogram oprowadzań

24.11.2019: oprowadzanie w języku ukraińskim, prowadzenie: Sofiia Baianova (Fundacja Ukraina)
18.01.2019: oprowadzanie w języku niemieckim, prowadzenie: Bogna Piter

Przewiń do góry