Menu Zamknij

Nowy mural na Grunwaldzie – zaproszenie do świętowania

Na Grunwaldzie powstał wyjątkowy mural, wykonany jako znak przyjaźni i prezent dla Wrocławia od Bredy – naszego miasta partnerskiego z Holandii.

Mural przedstawia młodą kobietę patrzącą w dal. Elementem kompozycji jest także  podniszczone naczynie. Obraz jest symbolem wojennych zniszczeń Wrocławia, ale także czasów dzisiejszych, w których powracamy do tradycji wielokulturowości i wspólnotowości opartej na szacunku do innych ludzi – bez względu na ich pochodzenie, religię czy kolor skóry.

Z okazji powstania muralu chcielibyśmy zaprosić Was do wspólnego świętowanie tego wydarzenia. Rozpoczynamy w środę, 26 czerwca o godz. 18.00, spotkaniem na pobliskim skwerze, ulica Łukasiewicza 16, podczas którego zaprojektujemy i wykonamy razem sąsiedzkie talerze ceramiczne z wizerunkiem muralu. Warsztat poprowadzą Dominika Kulczyńska i Mateusz Peringer, inicjatorzy działań skupionych wokół pobliskiej Spółdzielni Socjalnej “Zakwas”.  

 Natomiast w piątek, 28 czerwca o godzinie 16:00, nastąpi uroczyste odsłonięcie muralu. Podczas pikniku na pobliskim skwerze będzie okazja do wspólnych rozmów, jedzenia, a nawet śpiewu! Zaprosiliśmy także specjalnych gości – Wrocławian pochodzących z Ukrainy, Syrii, Indii oraz Wietnamu, którzy zapiszą Wasze imię w różnych językach. 

Mural odsłonią mer Bredy Paul Depla oraz Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

 Zapraszamy do wspólnego stołu!

Piknik: Blind Walls Gallery, Fundacja Ładne Historie

Współpraca: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (Wielokultury Wrocław), Strefa Kultury Wrocław, Spółdzielnia Socjalna “Zakwas”

Mural: Blind Walls Gallery

Współpraca: Grafitektura, Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia, Biuro Współpracy z Zagranicą, Wrocławskie Mieszkania Sp.zoo, Prywatny Zarząd Mieszkaniami Sp.z.oo

Dokumentacja fotograficzna: Wojciech Kołacz / OTECKI

Przewiń do góry