Menu Zamknij

Nowa edycja WrOpenUp: warsztaty i konkurs

Zapraszamy do udziału w nowej edycji WrOpenUp! Jest ona adresowana do uczniów szkół ponadpodstawowych i obejmuje dwa warsztaty oraz indywidualne zadanie konkursowe. Do wygrania w konkursie trzy vouchery na online kurs na platformie edukacyjnej MasterClass. Rekrutacja trwa do 15.10.2020r.

Tworząc koncepcję tegorocznej oferty edukacyjnej i towarzyszącego warsztatom konkursu,
we WrOpenUp koncentrowali się na kluczowych cechach współczesności – jej zmienności i niepewności. Jedną z najbardziej pożądanych dziś kompetencji jest gotowość na zmiany. Rok 2020 dobitnie pokazał, jakie to ważne. Dlatego też czwarta edycja projektu WrOpenUp różni
się od pozostałych. Tegoroczna edycja zachęca wykorzystać ograniczenia, jakie narzucił obecny rok i uczynić z nich atut.

Jak wziąć udział?

          24.10.2020 (10:00 – 13:00) – Warsztat kompetencji międzykulturowej

          21.11.2020 (10:00 – 14:00) – Myślenie projektowe (Design Thinking)

  • Do 15 grudnia nagraj i udostępnij krótkie wystąpienie, w którym opowiadasz o tym, jak możesz wykorzystać wiedzę i umiejętności zdobyte w warsztatach. Wygrywaj nagrodę!

Zadanie konkursowe. Zadaniem uczestników jest nagranie i nadesłanie do 15 grudnia 2020 roku tzw. Elevator Pitch, w którym opowiedzą o tym, jak wykorzystają/mogą wykorzystać wiedzę i umiejętności zdobyte w warsztatach. Uwagi do zadania: film trwa 60 – 90 sekund; tekst, który wygłasza autor ma 200 – 250 słów; nie trzeba pokazywać swojej twarzy, można wykorzystać np. tło lub slajdy. Film uczestnicy publikują samodzielnie na prywatnym kanale YouTube.

Warsztaty kształcą umiejętność krytycznego myślenia. Uczą rozpoznawania, analizowania i oceniania argumentów w celu podjęcia decyzji, rozpoznawania błędów w argumentach, weryfikowania informacji, by w konstruktywny sposób angażować się w rozmowę i w działanie.
 

 

Przewiń do góry