Menu Zamknij

Noc Muzeów i Noc Nadodrza

Przed nami weekend dwóch dużych wydarzeń, podczas których fani wielokulturowości z pewnością znajdą coś dla siebie. Rusza Noc Muzeów oraz Noc Nadodrza.

W tę sobotę rozpoczyna się jedna najpopularniejszych imprez kulturalnych w całej Europie, rozgrywająca się w ok. 120 miastach jednocześnie – Noc Muzeów. We Wrocławiu swoje oferty przygotowało 83 różnego rodzaju instytucji – to muzea, galerie sztuki, uczelnie, centra kultury i sportu, pracownie, kościoły. Niektóre placówki zapraszają chętnych już od rana, pozostałe zamykają się grubo po północy. Można skorzystać z bogatej oferty, a jest w nią wliczone nie tylko zwiedzanie, specjalne oprowadzanie z przewodnikiem, także liczne warsztaty, performanse, pokazy, wykłady, czy po prostu zabawy. 

Więcej informacji: tutaj 

Również jutro czeka na nas Nadodrze. Podczas imprezy Noc Nadodrza odbędzie się 12 godzin wydarzeń artystycznych w 40 niezwykłych miejscach: galeriach, pracowniach artystycznych, kawiarniach, restauracjach, na placach i podwórkach.

Tematem majowej edycji Nocy Nadodrza są sztuki wizualne w przestrzeniach Nadodrza będzie więc można zobaczyć obrazy oraz instalacje artystyczne – często przygotowane specjalnie na tę okazję.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Większość z nich rozpoczyna się już o godz. 12.00, ale lokale i pracownie biorące udział w Nocy Nadodrza czynne będą co najmniej do północy.

Więcej informacji: tutaj

 

Przewiń do góry