Menu Zamknij

Nasz zespół

Marta MajchrzakMarta Majchrzak
Zastępca dyrektora ds. projektów międzysektorowych

+48 71 77 24 918
marta.majchrzak@wcrs.wroclaw.pl

„Wielokultury to dla mnie umiejetność dialogu. Dialog pozwala usłyszeć, poznać i zrozumieć drugiego człowieka – niezależnie od tego kim jest, z jakiego kraju i kultury pochodzi. Dialog rozwija, daje wybór, wzmacnia nas i naszą tożsamość, bo spotkanie i szczera rozmowa z drugim człowiekiem pozwala lepiej poznać samego siebie – jak w lustrze. Pasjonują mnie ludzie i ich wielobarwność. Nasz zespół to taka mozaika zaangażowanych osób, które wzajemnie się uzupełniają. Praca z Nimi daje mi ogromną satysfakcję, moc i uśmiech każdego dnia. Mogę z Nimi iść przed siebie nawet w deszczu.”

 

Manuela Pliżga-JonarskaManuela Pliżga-Jonarska
Koordynator dialogu międzykulturowego

+48 71 77 24 908, +48 515 131 440
manuela.plizga-jonarska@wcrs.wroclaw.pl

„Każdy z nas jest mikrokulturą, takim atomem z wieloma elektronami, czy kwiatem z wieloma płatkami. Nie jesteśmy jednolici, ale należymy jednocześnie do wielu grup. Wierzę, że możemy uczyć się otwartości, gdy w pełni zaakceptujemy swoją różnorodność. W mojej pracy lubię pomagać ludziom otwierać się i cieszę się, gdy widzę, że nasza praca ma sens.”

 

Dorota Kozak-RybskaDorota Kozak-Rybska
Mniejszości narodowe i etniczne, tożsamość kulturowa

+48 71 77 24 926
dorota.kozak-rybska@wcrs.wroc.pl

„~Przede wszystkim należy wiedzieć, że każda umiejętność czy zdolność posiada jakiś cel, a jest nim dobro~ (Artystoteles). W mojej pracy mam cudowną okazję do takiego poznawania i wspierania środowisk, ludzi i idei, abyśmy dzięki wspólnej pracy stali się obywatelami Miasta Wzajemnego Szacunku.”

 

Tymon KubackiTymon Kubacki
Projekty społeczne i edukacyjne, bezpieczeństwo

+48 71 77 24 952
tymon.kubacki@wcrs.wroclaw.pl

„Z wielu przedmiotów ukazujących piękno innych kultur, wybrałem ukraińską wyszywankę. Chciałbym przez to symbolicznie wyrazić przywiązanie do takich wartości jak pokój i solidarność, ponieważ Ukraina jest od długiego czasu terenem działań wojennych, które destabilizują nie tylko państwowość, ale i życie milionów ludzi, decydujących się na migrację. Stamtąd też pochodzi największa liczby obcokrajowców mieszkających we Wrocławiu, spośród których znam wiele osób, które swoją pracą, talentem i uczciwością odniosły sukces w Polsce.”

 

WROMIGRANT

Albert MiściorakAlbert Miściorak
Zespół dialogu międzykulturowego, doktor nauk humanistycznych w zakresie kulturoznawstwa

+48 71 772 49 50
albert.misciorak@wcrs.wroclaw.pl

„Od początku mojej pracy w Wielokulturach towarzyszy mi robot. Kojarzy mi się on z wielozadaniowością, różnorodnością, istotą, która mi pomaga, a czasem próbuje przejąć kontrolę nad moim biurkiem. Dzieci migrantów i migrantek, które do nas przychodzą, biorą go do ręki, nakręcają i pytają: ~on jest PRAWDZIWY?~”

 

Ganna GrudnytskaGanna Grudnytska
Zespół dialogu międzykulturowego, kontakt z obcokrajowcami

+48 71 77 24 950
ganna.grudnytska@wcrs.wroclaw.pl

„Moja wielokolorowa torebka ma w sobie charakter wielokulturowy: przypomina różnokolorowe i bogato dekorowane narodowe ubiory i atrybuty. Uważam, ze tak samo jak bogactwo naszych strojów, różnorodna i intrygująca jest wielokulturowość, która kojarzy mi się z radością, zabawą i jaskrawością.”

 

Daria MymkaDaria Mymka
Zespół dialogu międzykulturowego

+48 538 579 555
daria.mymka@wcrs.wroclaw.pl

 

Paulina MaciakPaulina Maciak
Zespół dialogu międzykulturowego

 

Magdalena Nazimek-RakoczyMagdalena Nazimek-Rakoczy
Zespół dialogu międzykulturowego, prawniczka, ekspertka ds. migrantów/ek

+48 71 77 24 950
magdalena.nazimek-rakoczy@wcrs.wroclaw.pl

 

Ewa MagnowskaEwa Magnowska
Zespół dialogu międzykulturowego

+48 71 772 49 50
ewa.magnowska@wcrs.wroclaw.pl

 
Przewiń do góry