Menu Zamknij

Miejsce Spotkań Międzykulturowych w Alei Bielany

Na mapie Wrocławia powstało jeszcze jedno miejsce działań interkulturowych, warsztatów, wydarzeń artystycznych i wymiany doświadczeń. W galerii handlowej Aleja Bielany rozpoczyna swoją działalność FOROOM.

To miejsce jest przeznaczone zarówno dla Polaków, jak i dla migrantów w każdym wieku. Mieszkańcy z doświadczeniem migracyjnym znajdą w tym miejscu wsparcie w rozpoczęciu życia w nowym miejscu, uzyskają informacje prawne, dotyczące np. legalizacji pobytu. W ofercie także znajdą się warsztaty wielokulturowe, kursy językowe oraz inne inicjatywy, które angażują kulturalnie i zawodowo. 

W planie jest m.in. czytanie książek z najmłodszymi, zajęcia językowe dla dzieci, czy zajęcia edukacyjne dla nauczycieli. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i zostaną poprowadzone przez organizacje pozarządowe. Program i zapisy dostępne na stronie: https://www.alejabielany.pl/pl-pl/foroom/

Inspiracją do założenia FOROOM było przeprowadzone wraz z firmą badawczą IPSOS badanie, które wskazało kierunek, w którym centrum spotkań powinno podążać. 

Zespół Wielokultur ma przyjemność wspierać projekt FOROOM merytorycznie oraz oferując wsparcie informacyjne dla migrantów i migrantek. Powstanie punktu to pozytywny przykład odpowiedzialności społecznej i współpracy biznesu z samorządem oraz organizacjami pozarządowymi, które aktywnie działają w obszarze wielokulturowości. Efektem tej współpracy będzie szereg działań dla społeczności lokalnej Wrocławia i Dolnego Śląska.

Przewiń do góry