Menu Zamknij

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

W dniu 10 grudnia, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, chcielibyśmy zaprosić Was do włączenia się we wrocławską odsłonę kampanii Grupy Granica “Bądź dla innych”.

W chwili obecnej naszą uwagę i emocje pochłania sytuacja i los osób na polsko -białoruskiej granicy. Dlatego w tym dniu chcemy w sposób szczególny zwrócić uwagę mieszkańców/mieszkanek na prawa migrantów/ migrantek i uchodźców/ uchodźczyń. Jednocześnie chcemy dać wyraz naszej solidarności i społecznego wsparcia. W kampanii odwołujemy się do uniwersalnych wartości jak godność, szacunek, solidarność z dala od podziałów politycznych.

Zapraszamy dołączyć się do poniższych inicjatyw:

  • zmiana coveru (tła) profilowego 10 grudnia (grafiki możecie pobrać tutaj: https://we.tl/t-q9sSkEIA2l)
  • udostępnienie postów informujących o działaniach planowanych na ten szczególny dzień na social mediach lub/i www.
  • zachęcamy do własnej edycji komunikatów, z oznaczeniem ich: #badzdlainnych,
  • udział w akcji społecznej „ Bądź …. dla Innych” w Przejściu Dialogu (Przejście Świdnickie) od 10.00 do 17.00, podczas której każdy mieszkaniec i mieszkanka będzie mogła uzupełnić zdanie: “Bądź …dla innych” na specjalnie przygotowanym plakacie. Dodatkowo, będzie można też nagrać swoją wypowiedź. Zdjęcia za zgodą uczestników będą publikowane w mediach społecznościowych wrocławskich instytucji.

Więcej o działaniach Grupy Granica: www.grupagranica.pl

Czekamy na Was, tylko dzięki wspólnej akcji nasz głos może zostać usłyszany.

Przewiń do góry