Menu Zamknij

Marszu Wzajemnego Szacunku 2019

Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu oraz Fundacja Bente Kahan zapraszają w sobotę, 9 listopada o godzinie 18:00 do przyłączenia się do Marszu Wzajemnego Szacunku.

W nocy z 9 na 10 listopada 1938 roku nastąpiła niespotykana wcześniej na taką skalę eskalacja przemocy wobec społeczności żydowskiej w Niemczech i Austrii. Naziści spalili lub zniszczyli kilkaset synagog i domów modlitwy, wybijali szyby w żydowskich sklepach i demolowali żydowskie mienie. Taki sam los spotkał wrocławską Nową Synagogę. Na pamiątkę tych tragicznych wydarzeń, 9 listopada obchodzony jest w całej Europie Dzień Walki z Faszyzmem. We Wrocławiu organizujemy z tej okazji Dni Wzajemnego Szacunku.

Marsz rozpoczniemy na dziedzińcu synagogi Pod Białym Bocianem, skąd wspólnie udamy się do pomnika na miejscu spalonej 9 listopada 1938 r. Nowej Synagogi przy ul. Łąkowej. Pamiętając o przeszłości, idziemy z nadzieją na lepszą przyszłość.

Marsz odbywa się bez haseł i transparentów.
Więcej informacji: bilety@fbk.org.pl / tel. 692 804 540

Marsz Wzajemnego Szacunku organizowany jest przez Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem dzięki wsparciu ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kontrastu
Przewiń do góry