Menu Zamknij

Książka kucharska „Poznajmy się od kuchni”

Fundacja Go’n’Act przedstawia książkę kucharską z wegetariańskimi przepisami mieszkanek i mieszkańców Wrocławia, którzy Polskę wybrali na swój nowy dom. Gotując i dzieląc się przepisami, przekazują wam kawałek świata, z którego pochodzą. Do odkrywania nowych smaków zapraszają Was: Danielle, Leila, Harsha, Rhea, Amit, Umutcan, Patrick, Halina, Jessica, Nahla, Varun i Shinta.

Dzięki bohaterkom i bohaterom, możemy udać się w kulinarną podróż po świecie, bez wychodzenia z własnej kuchni. Publikacja ma na celu stać się punktem wyjścia do rodzinnego gotowania, ale też ważnych rozmów o różnorodności i wielokulturowym świecie.

W książce znajdziecie wyłącznie wegetariańskie przepisy na dania rodem z Indii, Ukrainy, USA, Kanady, Syrii, Kenii, Izraela, Turcji i Tajlandii. 

Książką symbolicznie zaprasza zasiąść przy jednym, międzykulturowym stole, stwarza przestrzeń do wspólnego poznania się, budowania otwartości i wzajemnego zrozumienia.

Możecie pobrać książkę kucharską tutaj: https://tiny.pl/76vfc

Albo otrzymać egzemplarz drukowany, zgłaszając się pod adresem: aleksandra@goandact.org.

Publikacja powstała w ramach projektu „Poznajmy się od kuchni”, realizowanego przez Fundację Go’n’Act we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego w ramach programu „Wrocławska Strategia na rzecz Dialogu Międzykulturowego” 2018-2020 i współfinansowanego przez Gminę Wrocław (www.wroclaw.pl).

Przewiń do góry