Menu Zamknij

Konsultacje międzykulturowe dla nauczycieli

Zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach międzykulturowych dla nauczycieli, które poprowadzą ekspertki z Fundacji Dom Pokoju. Będzie okazja do wymiany spostrzeżeń, doświadczeń i dobrych praktyk w integracji dzieci we Wrocławiu. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w ten piątek (15 lutego) we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. We wrocławskich szkołach i przedszkolach uczy się obecnie ponad 2000 dzieci z 41 krajów. To niezwykła szansa na wzbogacenie kulturowe, ale też wyzwanie – dla nauczycieli, rodziców i samych dzieci. Zapraszamy serdecznie na konsultacje międzykulturowe dla nauczycieli, czyli serię spotkań, w trakcie których będziemy rozmawiać o wyzwaniach oraz jak możemy Was wspierać w ich podejmowaniu.

W spotkaniu może wziąć udział każdy wrocławski nauczyciel, wychowawca, pracownik szkoły czy przedszkola, który ma kontakt z wielokulturowością i chciałby wymienić się swoimi spostrzeżeniami i dobrymi praktykami w integracji dzieci we Wrocławiu. W wydarzeniach wezmą udział eksperci, którym będzie można zadać pytanie i razem omówić sytuacje ze swojego środowiska. Spotkania będą miały formę otwartej rozmowy połączonej z pomocnymi wskazówkami od ekspertek z Fundacji Dom Pokoju. 

Proponujemy dwa terminy spotkań: 15 lutego 2019 (piątek) i 26 lutego 2019 (wtorek), godz. 14:00-16:00. Spotkania są niezależne od siebie – istnieje możliwość wzięcia udziału w więcej niż jednym. 

Miejsce: WCRS, sala 210. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na każdym ze spotkań (25 osób) prosimy o mailowe potwierdzenie obecności do 3 dni przed rozpoczęciem spotkania na adres: wielokultury@wcrs.wroclaw.pl

Przewiń do góry