Menu Zamknij

Konsultacje międzykulturowe dla nauczycieli

We wrocławskich szkołach i przedszkolach uczy się obecnie ponad 2700 dzieci obcojęzycznych. To niezwykła szansa na wzbogacenie kulturowe, ale też wyzwanie – dla nauczycieli, rodziców i samych dzieci.

W związku z tym zorganizowaliśmy serię spotkań dla Was oraz Waszych koleżanek i kolegów pracujących we wrocławskich przedszkolach lub szkołach, w trakcie których będziemy mogli porozmawiać o tym, jakie wyzwania są obecnie największe oraz jak możemy Was wspierać w ich podejmowaniu. 

W spotkaniu może wziąć udział każdy wrocławski nauczyciel, wychowawca, pracownik szkoły czy przedszkola, który ma kontakt z wielokulturowością i chciałby wymienić się swoimi spostrzeżeniami i dobrymi praktykami w integracji dzieci we Wrocławiu. W wydarzeniach wezmą udział eksperci, którym będzie można zadać pytanie i razem omówić sytuacje ze swojego środowiska. Spotkania będą miały formę otwartej rozmowy połączonej z pomocnymi wskazówkami od ekspertek z Fundacji Dom Pokoju oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

Najbliższy termin konsultacje odbędą się 16 października 2019 (środa) w godz. 11:30-13:30. Spotkania są niezależne od siebie – istnieje możliwość wzięcia udziału w więcej niż jednym. Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, II piętro, sala 210.

Potwierdzenia prosimy kierować do jutra (15 października) na adres wielokultury@wcrs.wroclaw.pl

Korzyści z udziału:

– możliwość omówienia bieżących wyzwań w związku z obecnością dzieci obcojęzycznych w szkole lub przedszkolu,

– okazja do skonsultowania wyzwań z ekspertkami,

– uzyskanie wsparcie w trudnych kulturowo sytuacjach w klasie/grupie, 
– możliwość wymiany dobrych praktyk z innymi nauczycielami.

Przewiń do góry