Menu Zamknij

Konsultacje dla migrantów i migrantek w centrum Wrocławia

Już od października nowoprzybyli mieszkańcy Wrocławia będa mogli otrzymać bezpłatną poradę w nowym punkcie informacyjnym na mapie miasta w Przejściu Dialogu.

Jak skorzystać z konsultacji?

Konsultanci i  konsultantki odpowiedzą na pytania migrantów i migrantek związane z legalizacją pobytu i pracy, sprawami administracyjnymi (np. nadanie numeru PESEL, zameldowanie, wymiana prawa jazdy), wynajmem mieszkania i poszukiwaniem pracy, opieką medyczną oraz edukacją dzieci i dorosłych.

Na konsultacje w Przejściu Dialogu zapraszamy w:

  • poniedziałki, godz. 13:00-17:00
  • wtorki, godz. 13:00-17:00
  • piątki, godz. 9:00-13:00

Konsultacja ma charakter indywidualny i może trwać 20-40 minut w zależności od pytania, z którym się zgłaszasz. Zapisy na konkretną datę i godzinę dostępne są pod numerem 538 579 517 lub za pomocą formularza zgłoszeniowego online: przejsciedialogu.wcrs.wroclaw.pl. Zapisy nie są obowiązkowe, można też po prostu przyjść do Przejścia Dialogu w czasie dyżuru i poczekać, aż konsultant będzie dostępny.

Konsultacje prowadzone są w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim. Jedynym warunkiem udzielenia konsultacji jest wypełnienie papierowej ankiety interesanta bezpośrednio przed rozmową z konsultantem.

Informacji dla migrantów i migrantek w Przejściu Dialogu udzielają pracownicy punktu informacji i aktywności WroMigrant oraz Instytutu Praw Migrantów. W inne dni konsultacje będą oferować także inne wrocławskie organizacje, szczegóły dyżurów już wkrótce. 

Jak do nas trafić?

Konsultacje odbywają się w nowym miejscu na mapie Wrocławia – w Przejściu Dialogu, miejscu spotkań i działań rozwijających dialog społeczny. Przejście Dialogu znajduje się w Przejściu Świdnickim w ścisłym centrum Wrocławia, tuż obok Rynku, z łatwym dostępem do komunikacji miejskiej.

Z ulicy Świdnickiej do Przejścia można dostać się windą. Jeżeli potrzebujesz skorzystać z windy, przed przyjściem skontaktuj się z pracownikiem (tel. 71 798 64 99).

W celu zapewnienia bezpieczeństwa interesantów i pracowników uprzejmie prosimy o założenie maseczki, dezynfekowanie rąk i zachowanie dystansu co najmniej 1,5m.  

Przewiń do góry