Kalendarium
20 grudnia 2021
Debata "Pusty talerz. O sytuacji na granicy"
–
Debata "Pusty talerz. O sytuacji na granicy"

Online
Do Europy docierają osoby z krajów pogrążonych w kryzysach wojennych, politycznych, religijnych i klimatycznych. Na granicy polsko-białoruskiej koczują tysiące ludzi. Przedstawicielki i przedstawiciele organizacji pozarządowych, uczelni i samorządów stoją przed ogromnym wyzwaniem. Akty solidarności i społecznego wsparcia są bardzo ważne, ale potrzebna jest szybka i realna pomoc.
Czy w Polsce, gdzie wielowiekową tradycją jest przygotowanie wigilijnego pustego nakrycia na stole, górę nad strachem, uprzedzeniami i podziałami politycznymi weźmie zrozumienie? Jak Wrocław, miasto dialogu i miejsce spotkań reaguje na ten kryzys?
W debacie wezmą udział:
- Bartłomiej Świerczewski, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta. Miasto Wrocław włączyło się do kampanii Grupy Granica „Bądź dla innych”.
- Robert Drogoś Prezes Stowarzyszenia Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych "Tratwa", organizator działań bazy pomocowej przy granicy, we współpracy m.in. z Polską Akcją Humanitarną (PAH) i Grupą Granica.
- Agata Ferenc Prezeska Fundacji PERYFERIA Ośrodek Solidarności Międzykulturowej, przedstawicielki Koalicji Wrocław Wita Uchodźców i Johanneum Novum, wsparcia dialogu międzykulturowego we wrocławskich szkołach i przedszkolach.
- dr Michał Wanke, wykładowca Uniwersytetu Opolskiego, który, razem z innymi pracownikami Uczelni po trudnej akcji ratunkowej, sprowadził do Opola z Afganistanu 16 osób - byłych studentów Uniwersytetu.
- Bartek Tomczyński, Pastor Kościoła Zielonoświątkowego Zbór Kościół Kierunek we Wrocławiu. Tworzy miejsce otwarte, w którym każdy może poczuć się jak w domu. Wierzy, że niemożliwe nie istnieje, a Boża dobroć nie zna granic.
Moderacja: Małgorzata Waszkiewicz, dziennikarka radia TOK FM.
Lektoraty w OP ENHEIM | Język arabski
–
Lektoraty w OP ENHEIM | Język arabski

Online
Przed Wami ostatnia część Alternatywnego Instytutu Orientalistycznego, czyli serii wydarzeń towarzyszących wystawie Slavs and Tatars we wrocławskim OP ENHEIM. Poznaj kulturę przez język – zapisz się na przyspieszone kursy języków perskiego, arabskiego i tureckiego, które odbędą się w grudniu 2021 i styczniu 2022 roku. Wszystkie trzy przybiorą formę webinarów, a poprowadzą je wykwalifikowani nauczyciele z Polski i Ukrainy.
𝗝𝗘̨𝗭𝗬𝗞 ARABSKI | 𝗜𝗡𝗙𝗢𝗥𝗠𝗔𝗖𝗝𝗘
18–21 stycznia 2022, 18:00-19:00
Lektorat j. arabskiego [online]
Prowadzący: Omar Abdel Fattah
Liczba miejsc: 15
Długość kursu: 4 x 60 min
ZAPISY >>> https://forms.gle/cKAYM63GJBCrHc1L8
Lektorat j. arabskiego [online]
Prowadzący: Omar Abdel Fattah
Liczba miejsc: 15
Długość kursu: 4 x 60 min
ZAPISY >>> https://forms.gle/cKAYM63GJBCrHc1L8
𝗧𝗿𝗲𝘀́𝗰́ 𝘄𝘆𝗸ł𝗮𝗱𝗼́𝘄
1. Historia i jakie znaczenie ma w dzisiejszym świecie język arabski.
2 i 3. Wprowadzenie do alfabetu, nauka podstawowych zwrotów.
4. Dialekty arabskie i trochę ciekawostek na temat tego, jak język arabski przenika się z innymi językami.
Więcej informacji: https://fb.me/e/1X99XQj8B