Menu Zamknij

Kalejdoskop Kultur 2019

Fundacja Kalejdoskop Kultur serdecznie zaprasza na 12. edycję Festiwalu Kalejdoskop Kultur, która odbędzie się w dniach 21-22 czerwca 2019r. Oficjalne otwarcie festiwalu nastąpi w sobotę 22 czerwca o godzinie 14:00 na scenie letniej Teatru Lalek we Wrocławiu.   

Na dwa dni do Wrocławia zjadą się muzycy i tancerze z Białorusi, Grecji, Niemiec oraz polscy muzycy sięgający po muzykę bałkańską i pieśni Polesia. W programie znaleźli się artyści, którzy pielęgnują wielowiekową tradycję pieśni i tańca oraz ci, którzy poprzez współczesne aranżacje udowadniają, że tradycja jest żywa i się rozwija. 

Festiwal otworzy kilkunastoosobowa Śpiewacza Banda Dany Vynnytskiej, która wykonuje pieśni ukraińskie, polskie, serbskie i mongolskie. Drugiego dnia oprócz spotkania z tradycją Greków Pontyjskich, damy się porwać bałkańskim i cygańskim rytmom ekipy Tsigunz Fanfara Avantura (znani ze współpracy z Kayah w repertuarze Gorana Bregovića) oraz zachwycimy kunsztem mińskiego tria akordeonowego Port Mone. 

Nie zabraknie także parady, programu dziecięcego, warsztatów i wystawców…

 Wydarzeniem towarzyszącym Kalejdoskopowi jest Międzynarodowy Dzień Jogi. 

Więcej informacji na www.kalejdoskopkultur.pl

 

W PROGRAMIE 

21 czerwca 2019, piątek

 Koncert klubowy Dana Vynnytska i Śpiewacza Banda z Wrocławia z Zespołem

godz. 20:00, miejsce: Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1 

22 czerwca 2019, sobota

Parada z udziałem Brave Kids Wrocław

godz.13:00,  miejsce: Rynek Wrocław 

Koncert plenerowy

 godz. 14:00-21:00, miejsce: Park Staromiejski i scena letnia Teatru Lalek

 W programie:

 – występy zespołów dziecięcych i Brave Kids

– koncerty i występy taneczne: Lubańskie muzycy (BLR), Duet ze wsi Wul’ka (BLR), Gatunki Zagrożone (UKR), Go Arm: Bracia Sayegh  (PL), Grecy Pontyjscy / Zwodoxos pigi (GR),  Serbołużycki Zespół Narodowy (DE), Ulyanica (PL), Port Mone (BLR) -wystawcy, warsztaty oraz Międzynarodowy Dzień Jogi

Koncert klubowy i afterparty

  – Tsigunz Fanfara Avantura (PL)

godz. 22:00, miejsce: Mleczarnia, ul. Pawła Włodkowica 5

Przewiń do góry