Menu Zamknij

Kalejdoskop Kultur

Festiwal „Kalejdoskop Kultur” to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń wielokulturowych we Wrocławiu. Jego głównym organizatorem jest Fundacja Kalejdoskop Kultur, działająca od 2008 roku na rzecz aktywizacji społecznej i obywatelskiej imigrantów, cudzoziemców oraz mniejszości narodowych i etnicznych. W ramach festiwalu co roku odbywają się na Wyspie Słodowej koncerty zespołów reprezentujących mniejszości narodowe i etniczne (m.in. niemiecką, ukraińską, grecką, romską, łemkowską, żydowską), warsztaty, degustacje kulinarne i wiele innych.

Festiwal angażuje nie tylko profesjonalnych artystów, lecz również amatorów zafascynowanych kulturą przodków i kultywujących ich tradycje. Dzięki swojej otwartej formule jest znaczącym elementem aktywizacji i integracji środowisk mniejszościowych zarówno we Wrocławiu, jak i na całym Dolnym Śląsku.

W ramach wydarzeń festiwalowych po raz jedenasty w czerwcu 2018 roku odbyły się koncerty na Wyspie Słodowej (około 1500 widzów podczas całego dnia), koncert klubowy (około 200 osób), warsztaty (około 300 uczestników) oraz prezentacja kuchni mniejszości.

Kolejna edycja jest przewidziana na czerwiec 2019 roku.

Więcej na stronie: www.kalejdoskopkultur.pl

Przewiń do góry