Menu Close

Surowiec rozmawia #2 Wrocławska Ukraina

Ukraińcy są już nie tylko przybyszami, imigrantami, ale mieszkańcami Wrocławia, którzy współtworzą krajobraz kulturowy i gospodarczy naszego miasta. Kolejne spotkanie „Surowiec Rozmawia. Kultura, Trendy, Społeczeństwo” zostanie poświęcone właśnie społeczności ukraińskiej.

Jak naprawdę traktuje ich lokalny rynek pracy? Jak wygląda ich codzienność? Z jakimi problemami zmagają się przy ubieganiu się o pobyt czasowy? Czy czują się tu mile widziani?

W dyskusji udział wezmą znakomici goście:

Manuela Pliżga-Jonarska – koordynator ds. dialogu międzykulturowego we Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, autorka i koordynatorka międzynarodowych projektów dot. mediacji i rozwiązywania konfliktów, trener kompetencji międzykulturowych i tolerancji, mediator (certyfikaty m.in. Mediationsstelle Frankfurt/Oder w Niemczech, German-American School of Mediation and Negotiation Tulane School of Law and Humboldt University School of Law, US-Niemcy). 

Igor Lisin
– członek zarządu i kierownik działu projektów w Fundacja Ukraina, od lat działającej na rzecz wspierania migrantów na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu.

20 marca, g. 20.00, Surowiec, Ruska 46a. Zapraszamy!

Pomysłodawczyni i moderatorka cyklu: Marta Wróbel

Przewiń do góry