Menu Close

Konsultacje międzkulturowe dla nauczycieli

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konsultacjach międzykulturowych dla nauczycieli, które poprowadzą ekspertki z Fundacja Dom Pokoju oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Będzie okazja do wymiany spostrzeżeń, doświadczeń i dobrych praktyk w integracji dzieci we Wrocławiu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 marca (środa) w godz. 14.00-16.00
Drugie spotkanie odbędzie się 17 kwietnia (środa) w godz. 14.00-16.00

Spotkania są niezależne od siebie – istnieje możliwość wzięcia udziału w więcej niż jednym. Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, II piętro, sala 210.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na każdym ze spotkań (25 osób) prosimy o mailowe potwierdzenie obecności do 3 dni przed rozpoczęciem spotkania na adres 
wielokultury@wcrs.wroclaw.pl

—-

We wrocławskich szkołach i przedszkolach uczy się obecnie ponad 2000 dzieci z 41 krajów. To niezwykła szansa na wzbogacenie kulturowe, ale też wyzwanie – dla nauczycieli, rodziców i samych dzieci. Konsultacje międzykulturowe dla nauczycieli to seria spotkań, w trakcie których rozmawiamy o wyzwaniach, jakie rodzi edukacja międzykulturowa, oraz jak możemy Was wspierać w ich podejmowaniu.

W spotkaniu może wziąć udział każdy wrocławski nauczyciel, wychowawca, pracownik szkoły czy przedszkola, który ma kontakt z wielokulturowością i chciałby wymienić się swoimi spostrzeżeniami i dobrymi praktykami w integracji dzieci we Wrocławiu. W konsultacjach biorą udział eksperci, którym będzie można zadać pytania i razem omówić sytuacje ze swojego środowiska. Spotkania mają formę otwartej rozmowy połączonej z pomocnymi wskazówkami od ekspertek z Fundacji Dom Pokoju oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

Korzyści z udziału:

– możliwość omówienia bieżących wyzwań w związku z obecnością dzieci obcojęzycznych w szkole lub przedszkolu,
– okazja do skonsultowania wyzwań z ekspertkami,
– uzyskanie wsparcie w trudnych kulturowo sytuacjach w klasie/grupie,  
– możliwość wymiany dobrych praktyk z innymi nauczycielami.

 

Przewiń do góry