Menu Zamknij

Działania integracyjne we Wrocławiu

Integracja to podstawa do budowania wielokulturowej wspólnoty. Wspieramy projekty organizacji pozarządowych, które aktywnie angażują obcokrajowców i Polaków, aby byli oni autorami i współtwórcami, a nie tylko biernymi odbiorcami. W ten sposób chcemy też poszerzać przestrzeń dla ekspresji kultur obecnych we Wrocławiu.

O takich właśnie projektach będziemy dzisiaj rozmawiać z Fundacja Go’n’ActFundacja Ukraina i Łukasz Ligorowski w Radio Rodzina o godz. 15.45.

Aleksandra Stachura zaprosi na Wielokulturowe lato we Wrocławiu vol. 2, które odbędzie się w tę niedzielę w Parki ESK Wrocław Emocje-Sport-Kultura Park Stanisława Tołpy. Czekają nas w wydarzeniu m.in. międzykulturowe zabawy podwórkowe, koncert i rodzinne warsztaty muzyczne z Samuel Alty, a do skosztowania kawa z kardamonem i syryjskie słodycze.

Sofiia Baianova opowie natomiast o działaniach Fundacja Ukraina, jednej z najaktywniejszej organizacji pozarządowej działającej we Wrocławiu. Usłyszymy m.in. o Letni językowo-integracyjny kurs dla dzieci, podczas którego dzieci poznają coraz więcej polskich słów i wyrazów, uczestnicząc w zajęciach z dekupażu, quillingu oraz robotyki.

Do usłyszenia!

Przewiń do góry