Menu Zamknij

Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem

Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej we Wrocławiu prowadzone jest przez Fundację Bente Kahan przy ścisłej współpracy z wrocławską Gminą Żydowską i przy wsparciu Miasta Wrocław. W Centrum organizowane są wystawy, projekcje filmów, warsztaty, wykłady, konkursy i koncerty oraz spektakle edukacyjne wyreżyserowane przez Bente Kahan, które co roku oglądają uczniowie z Wrocławia i Dolnego Śląska.

Dzięki nowo odremontowanym przestrzeniom: mykwie (łaźni rytualnej) i piwnicom Synagogi Pod Białym Bocianem, gdzie znajdują się sale warsztatowe i sala kinowa, Centrum zyskało możliwość rozwoju projektu edukacyjnego. W ramach tego projektu mają powstać nowoczesne, specjalistyczne i dostosowane do programu nauczania materiały edukacyjne dla nauczycieli, których to bazą tematyczną będzie stała wystawa multimedialna „Nieukończone Życia” prezentowana w piwnicach. Także lekcje pokazowe z udziałem zaproszonych gości.

Harmonogram wydarzeń

„Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem”, 21.07 – 25.08.2019 r., godz. 18:00
Koncert „Nieukończone Życia” w ramach Europejskiego Dnia Kultury Żydowskiej oraz rocznicy wybuchu II wojny światowej, 01.09.2019 r., godz. 18:00
„Dni Wzajemnego Szacunku”, listopad wokół rocznicy Nocy Kryształowej 2019,
Wystawa „Jerozolima Utrwalona”, 12 – 30.05.2019 r.,

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Synagodze Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

Organizator

Fundacja Bente Kahan
ul. Włodkowica 5, Wrocław
+48 71 782 81 23

kontakt@fbk.org.pl
info@fbk.org.pl
office@fbk.org.pl
www.fbk.org.pl

Przewiń do góry