Menu Zamknij

Asystentki i asystenci międzykulturowi do szkół

Fundacja Kalejdoskop Kultur we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego ogłasza nabór do Szkoły asystentów międzykulturowych. Pilotażowy program ma umożliwić przeszkolenie kandydatów na asystentki i asystentów kulturowych, a wybrani kandydaci zostaną zatrudnieni we wrocławskich szkołach w roku szkolnym 2020/2021 oraz 2021/2022. Aplikacje można nadsyłać do 13 marca.

Projekt wykształcenia asystentek i asystentów kulturowych to kolejna inicjatywa na rzecz migrantów we Wrocławiu. Międzykulturowi asystenci będą wspierać dzieci i młodzież z różnych krajów, którzy rozpoczęli naukę we wrocławskich szkołach. Częścią programu będą także szkolenia dla nauczycieli i psychologów pracujących z uczniami cudzoziemskimi oraz szkolenia S-U-D (Stereotypy – Uprzedzenia – Dyskryminacja). W programie wezmą udział wybrane placówki edukacyjne.

Jak wziąć udział w rekrutacji?
Fundacja Kalejdoskop Kultur szuka kandydatów, którzy spełniają następujące wymagania:
dobra znajomość języka polskiego
– znajomość języków obcych, w szczególności języków, którymi posługują się wrocławscy cudzoziemcy w szkołach (jak język ukraiński, rosyjski, angielski)
– mile widziana znajomość innych języków obcych
– predyspozycje do pracy z dziećmi
– gotowość do wzięcia udziału w całym cyklu szkoleń w pełnym wymiarze godzin oraz podjęcia zatrudnienia w roli asystenta międzykulturowego (osoby przystępujące do szkolenia zobowiązane są do podpisania umowy szkoleniowej)
Dodatkowym atutem będzie:
– wykształcenie wyższe
– doświadczenie lub wykształcenie pozwalające na naukę języka polskiego jako obcego
– wykształcenie pedagogiczne lub psychologiczne
– doświadczenie pracy z dziećmi lub w środowisku wielokulturowym
– znajomość środowiska i społeczności migranckiej
– własne doświadczenia migracyjne
– komunikatywność i umiejętność pracy w zespole
Dokumenty aplikacyjne i dalsze zapytania możecie kierować do asystentki ds. szkoleń Lesya Savytska na numer tel. +48 502 683 898 lub na adres: lesya@kalejdoskopkultur.pl. Więcej informacji na temat warunków rekrutacji znajdziecie na stronie: kalejdoskopkultur.pl.

Szkoła asystentów międzykulturowych jest współfinansowana z Programu Krajowego Fundusz Azylu, Migracji i Integracji “Bezpieczna Przystań” i budżetu państwa w ramach projektu ReSTART oraz środków Gminy Wrocław w ramach projektu WSPARCIE DIALOGU MIĘDZYKULTUROWEGO W SZKOŁACH – Szkoła asystentów międzykulturowych.

Przewiń do góry