Menu Zamknij

Aktualności

Zwracamy się do wszystkich wrocławskich radnych osiedlowych z zaproszeniem do udziału w spotkaniach szkoleniowo-informacyjnych o przeciwdziałaniu mowie nienawiści w przestrzeni miejskiej. Na spotkaniach przedstawimy założenia programu, narzędzia współpracy oraz systemowe rozwiązania w zakresie zgłaszania, monitorowania i reagowania na mowę nienawiści. Spotkania poprowadzą eksperci z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego i Wrocławskiego Centrum Integracji oraz przedstawi...Więcej »
Fundacja Kalejdoskop Kultur serdecznie zaprasza na 12. edycję Festiwalu Kalejdoskop Kultur, która odbędzie się w dniach 21-22 czerwca 2019r. Oficjalne otwarcie festiwalu nastąpi w sobotę 22 czerwca o godzinie 14:00 na scenie letniej Teatru Lalek we Wrocławiu.    Na dwa dni do Wrocławia zjadą się muzycy i tancerze z Białorusi, Grecji, Niemiec oraz polscy muzycy sięgający po muzykę bałkańską i pieśni Polesia. W programie znaleźli się artyści, którzy pielęgnują wielowiek...Więcej »
Wakacje z Fundacją Ukraina nie będą nudne! Zapraszamy do udziału w letnim językowo-integracyjnym kursie dla dzieci i młodzieży! W programie: Zajęcia językowe, animacje, gry językowe i integracyjne, zajęcia plastyczne, lekcje muzealne dot. Wielokulturowej historii Wrocławia oraz legend miejskich, zajęcia z robotyki, oprowadzenie po jednej z Miejskich Bibliotek, gra miejska. Dla kogo: Dzieci i młodzież w wieku 7-17 lat, które pochodzą z zagranicy bądź są obywatelami polskim...Więcej »
Zobaczcie, jak było wczoraj na Wielokulturowe lato we Wrocławiu vol.1 w Otwarta Przestrzeń Kultury. Palestyńskie hafty, gry wielokulturowe, projekcja filmowa i pokaz zdjęć. Druga część już w lipcu! Śledźcie nasz profil i profil Fundacji Go'n'Act. Dziękujemy bardzo Fundacja Go'n'Act (Aleksandra Stachura i Martyna Stec) za znakomitą organizację! Projekt jest finansowany przez Gminę Wrocław i współorganizowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (Wielokultur...Więcej »
Dzisiaj rozpoczyna się WROsound, czyli miejski festiwal muzyczny organizowany przez Strefę Kultury Wrocław. W tej edycji usłyszymy m.in. polski i amerykański rap, ukraiński electro-folk, jazzowe eksperymenty oraz dużo wysmakowanej elektroniki. Obok headlinerów wystąpią ukraińska ONUKA, Smif-N-Wessun, Alfa Mist, SOHN, James Holden & The Animal Spirits i Król. Rolę kuratora pełni w tym pełni Maciek Szabatowski, dziennikarz Radia RAM. Bilety i karnety do nabycia na stronach  s...Więcej »
Uczenie dzieci obcojęzyczne języka polskiego wiąże się z wieloma wyzwaniami. Dlatego w tym tygodniu spotkaliśmy się w szerokim gronie ekspertów, przedstawicieli wrocławskich szkół, jednostek miejskich, uczelni i organizacji pozarządowych, aby omówić szanse, zagrożenia, silne oraz słabe strony obecnej sytuacji, a także przygotować się do organizacji specjalistycznej konferencji dla nauczycieli języka polskiego jako obcego, która odpowie na wiele pytań. Spotkaliśmy się, ab...Więcej »
Pamiętacie, że widzimy się już jutro?  Olga Budzan poprowadzi dla nas warsztaty haftu.  Haftować będziemy w godzinach 15:00-18:00 w Otwarta Przestrzeń Kultury. Poznamy tajniki haftu palestyńskiego, bliskowschodnie wzory i techniki wyszywania. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów jak i dla amatorów. Wszystkie materiały dostępne będą na miejscu!   Zapraszamy na pierwsze z wydarzeń w ramach projektu "Wielokulturowe lato we Wrocławiu". 15 czerwca...Więcej »
Tymczasem w Warszawie i Lublinie trwają dwa ważne wydarzenia: największe na świecie targi pomocy humanitarnej i rozwojowej Warsaw Humanitarian Expo, oraz spotkanie Zespołu Unii Metropolii Polskich w Lublinie. Nasz Zespół (i Wrocław) w obu wydarzeniach  reprezentuje  Dorota Kozak-Rybska. Wczoraj i dzisiaj przedstawiliśmy dobre praktyki w zakresie integracji migrantów i uchodźców na szczeblu lokalnym. Podzieliliśmy się także wiedzą i doświadczeniem z zakresu wdrażania Wrocław...Więcej »