Menu Zamknij

Aktualności

Kościół Katolicki w Polsce w dniu 17 stycznia obchodzić będzie XXIII Dzień Judaizmu. Z tej okazji Archidiecezja Wrocławska przygotowała trzydniowy (od 15 do 17 stycznia) cykl spotkań związanych z nadchodzącym świętem. Hasło przewodnie całego wydarzenia pochodzi z Księgi Wyjścia i nawiązuje do obowiązku należytego świętowania dnia szabatu (Wj 20,8). Na tym przykazaniu oparta zostanie również Liturgia Słowa Bożego. Wydarzenie obchodzone jest we Wrocławiu już po raz osiemnasty. Obchody rozpoczynaj...Więcej »
Już 12 stycznia odbędzie się Polsko-Japoński Finał WOŚP 2020. Tegorocznym celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Właśnie z tej okazji Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI zaprasza wszystkich chętnych pragnących wesprzeć tę inicjatywę na wzięcie udziału w wydarzeniu organizowanym w siedzibie fundacji, gdzie na uczestników czekać będą rozmaite gry i zabawy związane z tradycją i kultur...Więcej »
Powitanie nowego roku niezmiennie kojarzone jest z zabawami do białego rana, szampanem i sztucznymi ogniami (pamiętajcie, dzisiaj nie strzelamy!), ale czy w innych częściach świata wydarzenie to jest obchodzone właśnie w ten sposób? Przykładowo w Korei Południowej data noworocznych obchodów jest zmienna. Zgodnie z kalendarzem księżycowo-słonecznym święto trwa trzy dni i najczęściej wypada w lutym. W tym okresie, określanym mianem Seollal, uczestniczy się w modlitwach oraz w innych ceremoniałach...Więcej »
Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy Starszy referent w Zespole Dialogu Międzykulturowym.                                            O ww. stanowisko mogą ubiegać się obywatele Unii Europejskiej oraz obywatele innych państw, którym na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego przysługuje prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 1.Nazwa i adres jednostki: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społ...Więcej »
Brave Kids zaprasza na interdyscyplinarny spektakl, który przez dwa tygodnie w listopadzie przygotowywały gruzińskie i polskie zespołu dziecięce w stolicy Gruzji, Tbilisi.  Na jednej scenie będzie okazja obejrzeć 50 utalentowanych artystów w wieku od 6 do 17 lat. Przyjaźń, radość wspólnego tworzenia, piękne tradycyjne stroje z Polski i Gruzji, ale także akrobacje oraz sztuki nowoczesne, które łączą się w jedną całość – oto główne atrakcje przewidziane przez organizatora.  Tancerze, szkolący się...Więcej »
Przeciwdziałać mowie nienawiści odwołując się nie do zakazów i nakazów, lecz pozytywnych słów i haseł. Dotrzeć do  jak najszerszego grona odbiorców - w tym do osób, które są podatne na radykalizację. Oto główne cele miejskiej kampanii „Dobre słowo”, którą planujemy przeprowadzić w 2020 roku wraz z licznymi instytucjami miejskimi i organizacjami pozarządowymi. Dzisiaj spotkaliśmy się po raz drugi i wypracowaliśmy konkretne propozycje. Wkrótce przedstawimy szczegóły dalszych działań. Kampania pol...Więcej »
Miasto Wrocław ogłosiło 2 konkursy na dotację dla NGOS-ów na działania w obszarze m.in. wsparcia dialogu międzykulturowego, promowania otwartości i różnorodności oraz budowania społeczności obywatelskiej. Termin składania aplikacji do 10 stycznia 2020 r. do godz. 12.00. - Jest do pozyskania łącznie 480 tyś. zł. - Termin realizacji do 31 grudnia 2020 r. Konkursy: Tożsamość kulturowa i dialog wartością lokalnej wspólnoty wrocławian http://bip.um.wroc.pl/otwarty-konkurs-ofe…/…/28-11-2019-2526 ...Więcej »
Na grudniowym spotkaniu SocjoPercepcji w Recepcji będzie kontynuowany temat migracji. Tym razem dyskusja dotyczyć będzie migracji z Ukrainy. Po wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej w Donbasie w 2014 r. obserwujemy nasilenie się migracji z Ukrainy. Szacuje się, że od tego momentu ze swojego państwa wyjechało około 4 milionów obywateli. Obserwowane nowe trendy w migracjach zagranicznych Ukraińców dotyczą nie tylko skali zjawiska, motywacji i celu wyjazdów, ale także ich kierunku. Zmniejsza się z...Więcej »
Przewiń do góry