Menu Zamknij

Aktualności

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega. Z tej okazji organizowane są we Wrocławiu różne prelekcje, warsztaty i spotkania z autorami. Listę przedstawiamy poniżej. Literatura poza granicami/Literature Beyond Borders (PL/ENG)  Światowy Dzień Książki z Hesp...Więcej »
Kalejdoskop Kultur zaprasza do współtworzenia programu tegorocznej edycji! Przyjechałeś do Wrocławia z innego kraju i przywiozłeś ze sobą piękno kultury miejsca, z którego pochodzisz? Chcesz się nim podzielić z wrocławianami i mieszkającymi tutaj obcokrajowcami? Masz wyjątkowy talent i pomysł, jak zaprezentować swoją kulturę innym wrocławianom? Napisz do nas! Zależy nam, aby lepiej się poznać i stworzyć przestrzeń do podzielenia się tym, co wyjątkowe i ważne dla w...Więcej »
19 kwietnia (piątek) o godz. 8.00 rozpocznie się spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS). Podczas spotkania dowiemy się o ministerialnym projekcie  „Budowanie Struktur dla integracji cudzoziemców w Polsce", którego zadaniem jest zdefiniowanie potrzeb i stworzenie podstaw systemu integracji cudzoziemców w Polsce. Przedstawiciele MRPiPS (Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej) zaprezentują dotychczasowe rezultaty i wypracowane reko...Więcej »
Wciąż trwa nabór wniosków do XIV edycji Programu „Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży” na rok 2019 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury. Jego celem jest wzajemne poznanie się młodych Polaków i Ukraińców, pokazanie podobieństw i odmienności kulturowych oraz zapoznanie młodzieży z historią lokalną. Nabór 2019! W ramach Programu możliwe jest dofinansowanie projektów obejmujących pobyt w Polsce grupy ukraińskiej młodzieży wraz z opiekunami, realizującej pr...Więcej »
22 czerwca odbędzie się 12. edycja Kalejdoskopu Kultur– wydarzenie zapraszające do świata wielokulturowości Wrocławia i Dolnego Śląska. W programie zaplanowano występy lokalnych zespołów, prezentacje artystów z różnych stron świata, warsztaty oraz animacje dla dzieci i dorosłych. Tymczasem organizatorzy zapraszają do udziału wystawców (animatorów, rękodzielników, wydawców i innych). Zgłoszenia są przyjmowane do 31 maja b.r. Więcej informacji: tutaj...Więcej »
Minister Edukacji Narodowej ogłosił konkurs ofert na realizację zadania publicznego pt.: "Wspieranie inicjatyw edukacyjnych w szkolnym środowisku wielokulturowym". Dofinansowanie uzyskają projekty wspomagające podjęcie nauki w publicznych szkołach przez uczniów z doświadczeniem migracyjnym, w szczególności poprzez przygotowanie materiałów dydaktycznych dla nauczycieli pracujących w oddziałach przygotowawczych, organizację intensywnych kursów wakacyjnych języka polskiego dla ...Więcej »
W ostatnich dniach Departament Funduszy Europejskich MSWiA ogłosił nabór wniosków w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji 12/2019/FAMI. Dofinansowanie projektów objął łączną kwotę 30 000 000 PLN, z czego 2 405 000 PLN zostało przydzielone Województwu Dolnośląskiemu. Zakres zadań jest bardzo szeroki, a liczba celów spora. Aby zwiększyć szanse na otrzymanie dotacji warto przeanalizować wspólnie zasoby i plany. W związku z czym proponujemy wszystkim zainteresowany...Więcej »
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk powołał Pełnomocnika Prezydenta Wrocławia ds. Mieszkańców Pochodzenia Ukraińskiego. Została nim Olga Chrebor, która od lat zajmuje się społecznością ukraińską we Wrocławiu. Powołanie pełnomocnika to między innymi odpowiedź miasta na liczną społeczność ukraińską zamieszkującą Wrocław. Szacuje się, że migrantów zza naszej wschodniej granicy może być nawet 100 tysięcy. Ukraińska społeczność we Wrocławiu to nie tylko mig...Więcej »