Menu Zamknij

Aktualności

Potrzeba wsparcia psychologicznego w okresie epidemii dotyczy także migrantów/ek. We Wrocławiu bezpłatną pomoc psychologiczną w języku angielskim, rosyjskim i ukraińskim można otrzymać od specjalistów/ek Centrum Zdrowia Psychicznego+. Na telefony ukraińsko- i rosyjskojęzycznych wrocławian/ek czeka specjalista/ka pod numerem: +48 663 222 260. Terminy dyżurów: Poniedziałek: 12:25-20:00 Wtorek: 8:00-15:00 Środa: 12:25-20:00 Czwartek: 8:00-15:00 Piątek: 8:00-15:00 Konsultacje psychologiczne w...Więcej »
Międzynarodowy Dzień Mediacji to nietypowe święto, które w roku 2020 przypada na 15 października. Ten dzień służy popularyzacji wiedzy o pokojowych metodach rozwiązania konfliktów i sporów w życiu zawodowym i osobistym.  Ogólnopolską inicjatywą jest upowszechnienie idei mediacji przez cały tydzień za pomocą szkoleń, warsztatów i bezpłatnych porad mediatorów. Jak rok temu projekt Fundacji Dom Pokoju Pogotowie Mediacyjne rozciąga tydzień na Miesiąc Mediacji. Przygotowali cykl z 10 stacji mediacji...Więcej »
Zapraszamy do udziału w nowej edycji WrOpenUp! Jest ona adresowana do uczniów szkół ponadpodstawowych i obejmuje dwa warsztaty oraz indywidualne zadanie konkursowe. Do wygrania w konkursie trzy vouchery na online kurs na platformie edukacyjnej MasterClass. Rekrutacja trwa do 15.10.2020r. Tworząc koncepcję tegorocznej oferty edukacyjnej i towarzyszącego warsztatom konkursu, we WrOpenUp koncentrowali się na kluczowych cechach współczesności - jej zmienności i niepewności. Jedną z najbardziej po...Więcej »
Uwaga, poszukiwani wolontariusze/wolontariuszki!  Jeśli znasz język polski, a dodatkowo któryś z poniższych języków, lubisz pracę z nastolatkami i środowiska międzykulturowe oraz chcesz pomóc dziecku odnaleźć się w nowej rzeczywistości, to ta informacja jest dla Ciebie. Liceum Ogólnokształcące Nr XV szuka native speakerów oraz inne osoby zainteresowane wolontariatem w charakterze asystenta międzykulturowego dla uczniów obcojęzycznych, którzy mówią w którymś z języku:    - ukraiński ...Więcej »
W dniach 23-25 września 2020 odbyły się we Wrocławiu VI Targi Edukacji Międzykulturowej. Tegoroczna, szósta już edycja Targów była wyjątkowa z różnych względów – miejsca, zaproszonych gości a także organizacji dopasowanej do warunków pandemii. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się spotkać z Państwem przed ekranami, ale także osobiście – na pokazach filmowych Brave Cinema oraz warsztatach i seminariach. Serdecznie dziękujemy każdemu, kto wziął udział w Targach. Jesteśmy naprawdę dumni, że...Więcej »
W dniach 23-25 września 2020 r. odbędą się we Wrocławiu (głównie online) VI Targi Edukacji Międzykulturowej pt. „Zwroty akcji w edukacji. Zmiany i adaptacje do nowej sytuacji społecznej i kulturowej”  (IV edycja międzynarodowa), organizowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Biurem Saksonii we Wrocławiu, Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Targi to coroczne wydarzenie, które odbywa się we Wrocła...Więcej »
Już jutro początek szkoły! Przypominamy o naszym przewodniku/pakiecie startowym zarówno dla rodziców, jak i uczniów, którzy rozpoczynają edukację w Polsce i pochodzą z innego kraju lub wracają do Polski z emigracji. Zamieściliśmy w nim informacje na temat polskiego systemu edukacji i wskazówki jak odnaleźć się w szkole. Chcąc ułatwić uczniom i rodzicom zaadaptowanie się do nowych warunków, wyjaśniamy, jak funkcjonują publiczne szkoły w Polsce i jak sobie radzić w nowej sytuacji. Przewodnik jest...Więcej »
W najbliższą sobotę Wrocław zostanie oddany dzieciom. 15 wrocławskich organizacji, zaprosiło na swoje osiedla dziecięcych i młodzieżowych artystów BraveKids2020, przekształcając wrocławskie podwórka, skwery, parki w sceny tętniące życiem, wielością barw i uśmiechów. Występom artystycznym towarzyszyć będą różnorakie warsztaty artystyczne oraz koncerty muzyczne. Wydarzenie łączy w sobie festiwal dziecięcych grup artystycznych (zarówno grup działających latem w ramach Brave Kids, jak również zapro...Więcej »
WroMigrant - to miejskie punkty informacji i aktywności migrantów/ek prowadzone przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. W punktach WroMigrant udzielamy praktycznych informacji oraz nieodpłatnych porad prawnych dla migrantów i migrantek zarówno już mieszkających, jak i dopiero przyjeżdżających do Wrocławia.  Poszukujemy do naszego zespołu WroMigrant specjalisty ds. informacji i wsparcia dla migrantów/ek. Jeżeli masz doświadczenie w pracy z migrantami/kami w zakresie poradnictwa prawno-inf...Więcej »
Uniwerystet pod chmurką – to dwa cykle warsztatów animacyjno-edukacyjnych dla dzieci w wieku 6-12 lat, nawiązujące do 10 wydziałów Uniwersytetu Wrocławskiego. W programie m.in. warsztaty chemiczne, w ogrodzie botanicznym, w lesie, przy obserwatorium astronomicznym,  gry terenowe, zajęcia z robotami i inne atrakcje. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej. Na każdy z warsztatów obowiązują osobne zapisy. Mail: uniwersytetpodchmurka@gmail.com Nr. 889 415 939 W jednym s...Więcej »
“Prawo do obywatelstwa jest jednym z fundamentalnych praw człowieka zagwarantowanych przez Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Mimo to, bezpaństwowość nadal pozostaje globalnym problemem, a liczba osób żyjących bez obywatelstwa przekracza 10 milionów.” Jak wygląda sytuacja bezpaństwowców w Polsce?   Małgorzata Kwella Kwestia bezpaństwowości z uwagi na nieznaczne w skali kraju rozmiary, bywa często bagatelizowana. Największą liczbę bezpaństwowców stanowią dzieci, które w świetle prawa nie mog...Więcej »
Akademia Talentów i Uzdolnień działająca w ramach Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza dzieci obcojęzyczne na wakacyjne zajęcia online. Będzie to okazja do doskonalenia posługiwania się językiem polskim. Zajęcia polecane są szczególnie tym dzieciom, które nie mogą się wybrać w dalszą podróż lub mają do zagospodarowania dużo wolnego czasu. W ramach zajęć zorganizowane zostaną wirtualne spacery prowadzone przez nauczycieli języka polskiego i historii. Uczestnicy będą mieli okazję od...Więcej »
Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kontrastu
Przewiń do góry