Menu Zamknij

Aktualności

24 sierpnia Ukraina obchodzi 28 lat swojej niepodległości. W tym dniu, w 1991 roku, parlament przyjął deklarację niepodległości. Z biegiem lat kraj ten uformował się jako republika parlamentarno-prezydencka, która wprowadziła krajową walutę i dziś zajmuje istotne miejsce na arenie międzynarodowej. Z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy zaplanowano we Wrocławiu szereg wydarzeń. Fundacja Ukraina zaprasza do Parku Południowego na Wielokulturowy Piknik Rodzinny. Podczas pikniku będzie m.in. okazja do...Więcej »
Projekt jest unikalny na skalę krajową, więc i zasięg powinien być ogólnopolski. Dzisiaj dla TVN 24 mówiliśmy, czym jest projekt „Stop mowie nienawiści we Wrocławiu”, oraz pokazaliśmy praktyczny przykład z ulicy Żelaznej. Oglądajcie nas w dzisiejszych Faktach TVN o godz. 16.00. Nagranie będzie do obejrzenia także wieczorem w Internecie (https://fakty.tvn24.pl). Dla przypomnienia: Stop Mowie Nienawiści jest prostym sposobem zgłaszania mowy nienawiści, z którego może skorzystać każdy mieszkaniec...Więcej »
Wyobraźcie sobie, że osoby lub całe rodziny, które pochodzą z różnych krajów i kultur, zapraszają się nieznajome osoby lub całe rodziny na kolację lub wspólne gotowanie. Rozmawiają, dyskutują, jedzą, piją, gotują, poznając przy okazji siebie nawzajem oraz inne kultury i zwyczaje. A następnie składają rewizytę.   Tak właśnie wygląda nowy projekt Fundacji Go’n’Act. Jeśli chcesz/chcecie wziąć w nim udział, wystarczy wejść na stronę Fundacji i wypełnić formularz. Zresztą, wszystko znajdziecie w wyd...Więcej »
Hindusi to jedna z większych mniejszości narodowych zamieszkujących Wrocław. W tę sobotę zorganizowali pierwszy w naszym mieście festiwal Vande Mataram, na którym świętowano m.in. Dzień Niepodległości Indii. Niepodległość Indie odzyskały w 1947 roku. A dokładnie 15 sierpnia, kiedy to w Delhi proklamowana została niepodległość od Wielkiej Brytanii. W rezultacie brytyjską kolonię podzielono na dwa państwa – Indie i Pakistan. Podziałowi towarzyszyły przesiedlenia i pogromy. To w tym czasie, w 1948...Więcej »
Obraz, film czy spektakl teatralny może nam wiele (i to w nowy, oryginalny sposób) powiedzieć o tolerancji i szacunku dla innych. Dlatego polecamy szczególnie warsztaty teatralno-edukacyjne „JesteśMy” organizowane przez Fundację Ekorozwój. Wszystkie informacje znajdziecie w wydarzeniu. Tutaj skrótowo podajemy tylko najważniejsze: - warsztaty są skierowane do młodzieży w wieku od 12 do 20 lat - uczestnicy będą wspólnie pracować nad po powstaniem spektaklu - spotkania będą miały charakter międ...Więcej »
Zbliża się hinduski festiwal Vandemataram. Czekają nas we Wrocławiu hinduskie pokazy taneczne, warsztaty edukacyjne na temat turystyki, mitologii i jedzenia, a także warsztaty z gotowania w Indiach, noszenia indyjskiego sari, jogi i wielu innych. Będzie też okazja na wypróbowania najpopularniejszych i najsmaczniejszych potraw z różnych krajów na całym świeci, a także zrobienia zakupów na wielokulturowym bazarze. Wiele atrakcji czeka też dzieci: występy taneczne, pokaz talentów, pokaz mody, gry ...Więcej »
Drodzy Rodzice! Słyszeliście już o miejscu, które jest przestrzenią spotkań różnych kultur i narodowości, rozmów, dyskusji, wspierania się i konsultowania w ważnych dla Was sprawach?  A do tego, gdzie Wasze dzieci będą mogły się wspólnie pobawić, a Wy napić się kawy, podgrzać posiłek a nawet go ugotować?  Jeśli nie, koniecznie wstąpcie do Klubu Rodzica, który działa w  Centrum Aktywności Tarnogaju CAT. Spotkania odbywają się w piątki od godz. 11. Wstęp jest zawsze wolny, można przychodzić z dzie...Więcej »
Dla ułatwienia zgłaszania mowy nienawiści zostały uruchomione specjalne formularze. Dzięki czemu szybko i prosto prześlecie swoje zgłoszenie. Stop mowie nienawiści to miejski projekt do zgłaszania i usuwania przejawów mowy nienawiści z przestrzeni Wrocławia: treści i elementów graficznych naruszających dobre obyczaje i godność ludzką. Jest on adresowany do ogółu mieszkańców, społeczności szkolnych oraz zarządców nieruchomości odpowiedzialnych za estetykę budynków. Zgłoś mowę nienawiści Widzis...Więcej »