Menu Zamknij

Aktualności

We Wrocławiu już ponad co dziesiąty mieszkaniec jest pochodzenia ukraińskiego. Dlatego tak ważne jest rozwijanie przyjacielskich relacji pomiędzy Polską a Ukrainą. Podpisujemy się pod słowami Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, który wczoraj spotkał się z Ambasadorem Ukrainy w Polsce Andrii Deshchytsia. Spotkanie dotyczyło mniejszości ukraińskiej we Wrocławiu i przyszłych wspólnych projektów. Ważne słowa powiedział też Ambasador w rozmowie z Janem Piekło w Muzeum Pana Tadeusza (Piekło był dyre...Więcej »
(czeska wersja poniżej) Przed nami festiwal „Uwaga! Czesi!”. Między 20 a 27 października Wrocław zamieni się w ośrodek czeskiej kultury. Na te dni zaplanowano koncerty, przegląd kina czeskiego, spotkania z twórcami zza południowej granicy, seminaria, a także dni kuchni czeskiej. Festiwal upamiętnia 30. rocznicę Przeglądu Czechosłowackiej Kultury Niezależnej we Wrocławiu, nazwanego przez Václava Havla „uwerturą aksamitnej rewolucji”.  W listopadzie 1989 roku do Wrocławia przybyła czołówka czesk...Więcej »
We wrocławskich szkołach i przedszkolach uczy się obecnie ponad 2700 dzieci obcojęzycznych. To niezwykła szansa na wzbogacenie kulturowe, ale też wyzwanie - dla nauczycieli, rodziców i samych dzieci. W związku z tym zorganizowaliśmy serię spotkań dla Was oraz Waszych koleżanek i kolegów pracujących we wrocławskich przedszkolach lub szkołach, w trakcie których będziemy mogli porozmawiać o tym, jakie wyzwania są obecnie największe oraz jak możemy Was wspierać w ich podejmowaniu.  W spotkaniu mo...Więcej »
Jaka jest sytuacja kobiet migrantek w Polsce i we Włoszech? Co można zrobić z perspektywy instytucji i organizacji, aby chronić kobiety migrantki przed przemocą, handlem ludźmi, dyskryminacją na rynku pracy czy cyberprzemocą? O tym rozmawialiśmy dzisiaj na konferencji "Migrant women at the margin. Migrant women in Poland: discrimination on the labor market and cyberviolence”, zorganizowany przez Instytut Studiów Międzynarodowych w partnerstwie z University of Padua. Wielokultury opowiadały o p...Więcej »
Od wczoraj jesteśmy w Mediolanie- mieście mody, piłki nożnej, duchów Caravaggia i Leonarda da Vinci, a od wczoraj także dyskusji i warsztatów z zakresie migracji, uchodźstwa oraz integracji społeczno-gospodarczej zorganizowanej przez IOM - UN Migration. Uczestniczymy w wydarzeniu "Mid-Term Regional Consultation”, gdzie wraz z przedstawicielami ponad 35 miast UE, Komisji Europejskiej, ministerstw krajowych, krajowych stowarzyszeń i instytutów badawczych omawiamy sposoby radzenia sobie z wieloma ...Więcej »
Nauczyciele, nauczycielki, dyrektorki i dyrektorzy szkół, rodzice i opiekunowie, oto kolejna, jesienna oferta BRAVE KIDS skierowana do wrocławskich dzieci i młodzieży. Tym razem odbędą się cztery niezwykłe wydarzenia w październiku br. z udziałem młodych artystów z różnych krajów w ramach projektu Brave Kids Together. Dla szkół średnich przewidziany jest m.in. Spektakl grupy teatralnej AFRO RAIZ z Amazonii, który odbędzie się 15 października o godz. 10:30 w Oratorium Marianum plac Uniwersytecki...Więcej »
Po raz kolejny świat lokalnego biznesu spotka się ze światowym. 17 października w Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia odbędzie się Made in Wroclaw 2019. Made in Wrocław to połączenie konferencji i bezpłatnych targów, podczas których będzie okazja poznać firmy i startupy, które od podstaw wyrastały na lokalnym gruncie, a dziś podbijają światowe rynki. Na wystawie przedstawione zostaną z bliska nowe technologie i produkty. Uczestnicy, będą mogli dowiedzieć się od inwestorów oraz liderów lokal...Więcej »
Tylko do dzisiaj będzie można zobaczyć w Centrum Historii Zajezdnia wystawę „Rosenburg w cieniu narodowosocjalistycznej przeszłości”. Wystawa przedstawia nie tylko realia powojennych Niemiec, ale mówi o także o uniwersalnych kwestiach, takich jak: odpowiedzialność, wina, kara oraz potrzeba dochodzenia prawdy.  Ekspozycja w Centrum Historii Zajezdnia pokazuje rzeczywistość w pierwszych latach funkcjonowania Ministerstwa Sprawiedliwości Republiki Federalnej Niemiec, kiedy to wielu jego pracownik...Więcej »
Przewiń do góry