Menu Zamknij

22. Edycja Mikrograntów – zgłaszajcie swoje projekty

Zgłoszenie projektu do 22. Edycji Mikrograntów możliwe jest jeszcze do piątku (14 lutego). Do tego czasu można zgłaszać swoje pomysły na ciekawe działania we Wrocławiu z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, rekreacji i edukacji oraz inne o charakterze kulturotwórczym i więziotwórczym.. Co ważne swój udział w programie może zgłosić każdy mieszkaniec i mieszkanka Wrocławia, niezależnie od narodowości, religii czy pochodzenia. 

Celem programu koordynowanego przez Strefę Kultury Wrocław i Fundację Umbrella jest przede wszystkim wspieranie oddolnych inicjatyw lokalnych. Mikrogranty mają umożliwić mieszkańcom zdobycie doświadczenia oraz rozwój umiejętności współpracy z sąsiadami i sąsiadkami w dążeniu do budowania i rozwoju wspólnej przestrzeni miejskiej w duchu tolerancji i kreatywnej dyskusji. Program skupia się przede wszystkim na  aktywizacji miejsc położonych dalej od centrum miasta. 

Mikrogranty nastawione są także na liczne działania edukacyjne, wśród których planowane są warsztaty i szkolenia dla osób rozpoczynających projektową drogę. Dla początkujących organizatorów i organizatorek przewidziane zostały zajęcia w Akademii Mikrograntów, z kolei dla zaawansowanych liderów i liderek spotkania i Warsztaty Mikrograntów. Organizowane będą także szkolenia dla przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych oraz warsztatowe spotkania z młodzieżą. 

Propozycję działań zgłaszać można w jednej z trzech ścieżek:

  1. dla pełnoletnich osób fizycznych i grup nieformalnych,
  2. dla organizacji pozarządowych, 
  3. dla młodzieżowych grup nieformalnych.

Wybrane przez grono ekspertów projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Wyniki zostaną ogłoszone do 13 marca, a uczestnicy będą mogli brać udział w realizacji projektu od końca marca do 31 sierpnia 2020 roku.

 Przed złożeniem swojego pomysłu istnieje możliwość konsultacji z zespołem Mikrograntów – mailowo (mikrogranty@strefakultury.pl), telefonicznie (+48 71 712 75 72) lub bezpośrednio, odwiedzając punkt organizatorów między 3 a 14 lutego – od poniedziałku do piątku w godzinach od 17:00 d0 19:00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8B).

Więcej informacji na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty
www.instagram.com/mikro.granty

Przewiń do góry